Narzędzia – doskonały prezent na Dzień Ojca!

Narzędzia – doskonały prezent na Dzień Ojca!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Narzędzia są bardzo uniwersalnym i ryzykownym prezentem na Dzień Ojca. Każdy ma inne wymagania i preferencje dotyczące narzędzi. W takiej sytuacji warto podpytać ojca, jakie narzędzie przydałoby mu się w domu.

O czym warto pamiętać przed zakupem narzędzi?

Zestaw dobrych narzędzi nie będzie tani. Najtańsze są m.in. pojedyncze zestawy kluczy. Im większy i bardziej uniwersalny zestaw, tym jest on droższy. Nie należy kupować tanich zestawów narzędzi, ponieważ najczęściej są one niskiej jakości.

Przed zakupem narzędzi na prezent warto podpytać, jakie narzędzia by się przydały ojcu. Nie będzie wtedy niespodzianki, ale prezent na pewno będzie trafiony.

Zestaw narzędzi przydatnych do komputera

W pracy informatyka przydatne są podstawowe narzędzia, takie jak: lutownica, małe śrubokręty (głównie krzyżakowe i płaskie), szczypce, pęsety.

Zestaw narzędzi elektromonterskich

Jeśli ojciec jest elektromonterem, to na pewno potrzebuje narzędzi specjalistycznych oraz ogólnych, które zabezpieczą go przed porażeniem prądem. Świetnym prezentem będą próbniki i mierniki uniwersalne, kombinerki, szczypce do izolacji, klucze uniwersalne. Narzędzia muszą być wysokiej jakości.

Zestaw narzędzi hydraulicznych

Do wykonania podstawowych napraw często wystarczą tylko żabki, kombinerki i proste śrubokręty. Jednak czasami potrzebne są np. piłki do metalu i taśmy teflonowe.

Zestaw narzędzi precyzyjnych

Do wykonywania prac precyzyjnych przydadzą się narzędzia takie jak: zestaw małych wkrętaków, pęseta i małe śrubokręty.

tata z synem w warsztacie
Phtoto from Freepik.com

Zestaw narzędzi rowerowych

Do domowej naprawy rowerów nie może zabraknąć m.in. klucza do nypli, klucza do łańcucha i do suportów. Zestaw do naprawy rowerów powinien być bardzo rozbudowany, dlatego klucze muszą być uniwersalne.

Zestaw narzędzi warsztatowych

W zestawie narzędzi warsztatowych nie może zabraknąć m.in. kluczy nasadowych i oczkowych, imbusów, kombinerek, śrubokrętów.

>> Zobacz też: Prezenty na Dzień Babci i Dziadka

10 prezentów doskonałych na Dzień Ojca

1. Zestaw wkrętaków

Zestaw wkrętaków z ergonomiczną rączką ułatwi domowe naprawy. W zestawie znajdują się wkrętaki krzyżowe i wkrętaki płaskie.

2. Zestaw kluczy nasadowych

Zestaw kluczy nasadowych z grzechotką ucieszy każdego tatę, który wykonuje niewielkie naprawy własnego samochodu.

3. Zestaw narzędzi

Zestaw narzędzi w skrzynce przyda się każdemu majsterkowiczowi. W skład tego zestawu wchodzą: młotek, zestaw wkrętaków, szczypce, klucze i miarka.

4. Lutownica gazowa z akcesoriami

Lutownica jest niezbędnym narzędziem w każdym domu. Dzięki niej można połączyć ze sobą np. kable eklektyczne.

5. Wiertarka udarowa

Wiertarka udarowa sprawdzi się w każdym domu. Dzięki temu narzędziu można np. wywiercić dziurę w ścianie.

6. Zestaw narzędzi dla elektryków

Zestaw narzędzi dla elektryków powinien znaleźć się w garażu każdego majsterkowicza. W skład takiego zestawu wchodzą m.in. multimetr cyfrowy, szczypce i śrubokręty mające izolację do 1000V.

7. Komplet kluczy typu imbus

Komplet kluczy imbusowych będzie niezbędny m.in. do skręcenia mebli i do przykręcenia śrub w samochodzie. Na pewno ucieszy on każdego majsterkowicza.

>> Przeczytaj także: Idealny prezent dla Twojego mężczyzny

córka wręcza prezent tacie
Photo by freepik from Freepik.com

8. Wkrętarka

Wkrętarka jest niezbędnym narzędziem w każdym warsztacie. Dzięki niej można przykręcić bez problemu każdą śrubę.

9. Podnośnik hydrauliczny

Jeśli ojciec wykonuje proste naprawy samochodu, to z pewnością ucieszy się z podnośnika hydraulicznego. Dzięki niemu wymiana koła stanie się przyjemnością.

10. Narzędzie wielofunkcyjne

Podarowanie narzędzia wielofunkcyjnego z walizką spowoduje, że naprawy w domu staną się prostsze. Warto wybrać narzędzie renomowanej firmy, dzięki temu posłuży na dużo dłużej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*