Prezent na roczek – co kupić dziewczynce?

Prezent na roczek – co kupić dziewczynce?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsze urodziny to wielkie wydarzenie dla dziecka i jego rodziców. Problemem często jest dobranie odpowiedniego prezentu dla malucha. Dosyć uniwersalnym wyborem są zabawki, jednak ich nieograniczona ilość na sklepowych półkach może wprawić w konsternację. Podpowiadamy, jakie zabawki wybrać na prezent na roczek dla dziewczynki.

Wśród prezentów dla dzieci królują zabawki. Nic dziwnego – te współcześnie projektowane nie są bezużytecznymi przedmiotami, ale spełniają funkcje edukacyjnie i wspomagają rozwój malucha. Kupowanie prezentów jednak często stanowi wyzwanie, szczególnie dla osoby, która nie jest obeznana z dziecięcymi drobiazgami. Podczas wyboru prezentu dla dziewczynki na jej pierwsze urodziny z pewnością powinniśmy zwracać uwagę, czy wybrane zabawki zostały wykonane z bezpiecznych i wysokiej jakości materiałów. Sprawdźmy też, czy posiadają certyfikaty – najważniejszymi są: CE, Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka, Safe Toys, Certyfikat Państwowego Zakładu Higieny i TUV.

Pamiętajmy również, aby prezent dobrać do wieku dziecka. Zbyt skomplikowane gadżety mogą budzić w rocznej dziewczynce frustrację, a zabawki posiadające drobne elementy stanowią zagrożenie. Warto stawiać na większe prezenty. Podczas wyboru zabawki spójrzmy na jej przeznaczenie wiekowe, które znajdziemy na opakowaniu. Odpowiednie będzie 12 m+. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na trafione prezenty dla dziewczynek na pierwsze urodziny.

Lalki

Lalki są zazwyczaj jednym z pierwszych pomysłów, które przychodzą nam do głowy, gdy myślimy o prezencie dla dziewczynki. Dla rocznego dziecka jest to atrakcyjna zabawka, bo może wszędzie zabierać lalkę ze sobą, rozmawiać z nią i przytulać do siebie. Unikajmy lalek, które w zestawie mają drobne elementy. Dobrym wyborem będą lalki szmaciane, wykonane z miękkich i przyjemnych w dotyku materiałów. Taka lalka będzie mogła być jednocześnie przytulanką, z którą dziewczynka chętnie zaśnie.

Wózki dla lalek

Jeśli jesteśmy przy lalkach, to musimy od razu wspomnieć o wózkach dla nich, które często są marzeniem małych dziewczynek. Roczne dziecko stawia już pierwsze kroki, więc wózek może być nie tylko uroczą zabawką, lecz także wspomagać naukę chodzenia i służyć jako pchacz. Wybierajmy modele, w których rama wózka jest stabilna, rączkę można regulować, a tapicerkę prać. Warto także zdecydować się na składany wózek, dzięki czemu dziewczynka będzie mogła zabrać zabawkę w podróż.

Domki i namioty

Dzieci uwielbiają budować swoje „bazy” i kryć się w nich wraz ze swoimi skarbami, dlatego świetnym pomysłem na prezent dla rocznej dziewczynki będą małe domki, namioty i tipi, które można rozłożyć w dziecięcym pokoju. Wybierajmy stabilne modele, z których w razie konieczności da się ściągnąć materiał, aby go wyprać. Uzupełnieniem dziecięcego namiotu lub domku mogą być poduszki i koce.

Zabawki edukacyjne

Zabawki edukacyjne, które nie tylko bawią, lecz także wspomagają rozwój, zawsze będą trafionym prezentem dla dziecka. Rocznej dziewczynce mogą spodobać się klocki sensoryczne, o różnej w dotyku powierzchni, wyposażone w przesuwne okienka i kolorowe niespodzianki. Dobrym wyborem będą miękkie klocki.

Jeśli zdecydujemy się na zabawkę edukacyjną na urodziny dziewczynki, możemy przyjrzeć się również matom edukacyjnym, sorterom, puzzlom i stolikom lub kostkom edukacyjnym, które rozwijają dziecko w wielu aspektach, między innymi ćwiczą koordynację oko–ręka.

Zdj. główne: freestocks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*