Prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Personalizowane produkty, herbaty i kawy w najróżniejszych smakach, oryginalne przekąski czy zestawy witaminowe – to wszystko idealnie nadaje się na prezent dla babci i dziadka z okazji ich święta.

Święto babci i dziadka – pamiętajmy o bliskich osobach

Często mówi się, że babcia i dziadek są od rozpieszczania swoich wnuków. Wiele w tym prawdy. Starsze pokolenie może też zajmować się wnukami na co dzień, przyprowadzać je z przedszkola czy ze szkoły. 

Bez względu na częstotliwość spotkań babcie i dziadkowie zajmują szczególne miejsce w życiu swoich wnucząt i powinni być odpowiednio uhonorowani za troskę, za spędzone razem chwile, za opiekę i wspólną zabawę. Ponadto maluchy zapraszają ich do przedszkola na specjalnie przygotowane przedstawienie.

W Polsce Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia. Pierwsze święto zostało zapoczątkowane w 1966 roku, a drugie nieco później, w latach osiemdziesiątych XX wieku.

dziadkowie przy laptopie
Photo by rawpixel.com, from: Freepik.com

Poniżej prezentujemy listę gotowych podarków i upominków, które na pewno wywołają uśmiech na twarzach naszych bliskich. Pamiętajmy przy tym, że najcenniejsze co możemy im podarować, to wspólny czas – wizytę, wyjście na spacer, do teatru, do kawiarni czy chociażby wideorozmowę.

Personalizowane prezenty dla babci i dziadka 

Święto babci i dziadka to doskonała okazja do wręczenia im personalizowanych prezentów. Tutaj lista jest bardzo długa. Można zdecydować się na bardzo popularne fotokubki czy inne produkty ze zdjęciem (wnuków albo całej rodziny), jak na przykład książki, kalendarze, poszewki na poduszki, czy albumy. 

Dobrym pomysłem jest też piękna ozdobna ramka, którą wnuczęta mogą ozdobić, malując na niej wzory, przyklejając kwiatki, muszelki, koraliki czy pompony.

Photo from Freepik.com

Oferta personalizowanych produktów jest bardzo szeroka. Obejmuje również grawerowane karafki i kieliszki (od dorosłych wnucząt) albo ręczniki, ściereczki i materiałowe chusteczki z haftem.

Można też zakupić drewniane produkty z najróżniejszymi napisami, które indywidualnie dobieramy. Mamy tutaj do wyboru wszelkie skrzynki na narzędzia, wino, biżuterię, na akcesoria kuchenne (wałek, stolnicę). Personalizowane mogą być ponadto koszulki, fartuszki, deski do krojenia, pojemniki na zapalniczkę, zapałki, zakładki do książki i wiele innych rzeczy. Z pewnością nikt nie będzie miał problemu z wybraniem najlepszego prezentu.

Coś pysznego do picia i jedzenia

Wnuki zwykle nie wychodzą od babci i dziadka z pustymi brzuchami. Warto odwdzięczyć się im i podarować przykładowo zestaw świetnej jakości herbat lub kaw. Do tego jeszcze coś słodkiego – tradycyjne czekoladki albo czekoladowy telegram czy własnoręcznie upieczone ciasteczka. Może to też być zestaw miodów w różnych smakach bądź nalewki.

Wszystko zależy od preferencji naszych bliskich oraz budżetu, jaki możemy przeznaczyć na prezent. Niekiedy może okazać się, że bardziej przyda się ekspres do kawy, nowa patelnia albo kominek z zapachowymi woskami.

Zadbajmy o zdrowie babci i dziadka

O zdrowie trzeba dbać w każdym wieku, a już szczególnie w podeszłym. Świetnym podarunkiem będą różnego rodzaju urządzenia, między innymi ciśnieniomierz, inhalator, nawilżacz powietrza, termofor, masażer, koc elektryczny albo wełniany.

Warto też pomyśleć o telefonie dla seniora, który jest w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych – ma czytelny wyświetlacz, duże przyciski, długi czas pracy baterii oraz przycisk alarmowy, którym szybko można wezwać pomoc.

Świetnie też sprawdzą się wszelkie zestawy witaminowe, które wzmocnią organizm babci i dziadka, uzupełniając ewentualne niedobory składników odżywczych, albo pakiety z olejem lnianym czy olejem z czarnuszki. Z pewnością babciom przypadną też do gustu kosmetyki do cery dojrzałej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*