Rękawiczki jednorazowe – czy warto je kupić?

Rękawiczki jednorazowe – czy warto je kupić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Środki ochrony osobistej cieszą się bardzo dobrymi recenzjami społeczeństwie. Wśród nich szczególnie istotne są jednak rękawiczki jednorazowe, które umożliwiają ochronę dłoni nie tylko podczas pracy, ale również podczas wykonywania prac w swoim gospodarstwie domowym. Najbardziej znany podział rękawiczek jednorazowych wyróżnia produkty lateksowe, winylowe oraz nitrylowe. Co warto o nich wiedzieć?

Rękawiczki lateksowe – hit czy kit?

Rękawiczki lateksowe to jeden z najważniejszych środków ochrony osobistej, jakie możemy znaleźć na rynku. Ich renoma wynika głównie ze względu na fakt, że wyróżniają się świetną wytrzymałością oraz odpornością na wszelkie uszkodzenia. Bardzo dobrze spisują się w pracy z chemikaliami, dzięki czemu zakres ich zastosowań jest niezwykle szeroki. Ponadto, wiele rękawiczek lateksowych jest pudrowanych, co korzystnie wpływa na ich praktyczność oraz komfort użytkowania. Ich zakładanie oraz ściąganie jest bardzo proste, co ma szczególne znaczenie podczas pracy w laboratorium. Rękawiczki z lateksu umożliwiają wykonywanie precyzyjnych ruchów, a dodatkowo gwarantują odpowiednią sterylność. Ich jedynym minusem jest fakt, że relatywnie często powodują reakcje alergiczne, dlatego przed zakupem tego rodzaju rękawiczek warto upewnić się, że nie mamy alergii na lateks. W przeciwnym razie możemy bowiem narazić się na niechciane reperkusje. 

Rękawiczki nitrylowe – czemu warto po nie sięgnąć?

Rękawiczki nitrylowe to środki ochrony osobistej stworzone z myślą o osobach ceniących sobie imponującą wytrzymałość. Cechują się one bowiem tym, że nie pękają zbyt łatwo, a równocześnie bardzo dobrze dopasowują się do kształtu wszystkich dłoni bez wyjątku. Co istotne, rękawiczki nitrylowe bardzo dobrze sprawdzają się w ekstremalnie trudnych warunkach, gdyż nitryl jest odporny na niskie temperatury. Dzięki temu rękawiczki te znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach, a spektrum ich przymiotów jest niezwykle szerokie. Decydując się na ich zakup, można więc być pewnym, że dokonuje się dobrego wyboru. 

Rękawiczki winylowe – jakie są ich najważniejsze zalety?

Jedną z głównych zalet rękawiczek winylowych jest fakt, że bardzo dobrze nadają się one do pracy z olejami oraz tłuszczami. Są bowiem bardzo trwałe i zapewniają skuteczną ochronę dłoni. Najczęściej korzysta się z nich w branży medycznej, ale stosowane są również w kosmetologii bądź przemyśle ciężkim. Rękawiczki te są względnie elastyczne, a dodatkowo nie uciskają dłoni. Dzięki temu ich używanie nie powoduje nawet najmniejszego bólu. Mocną stroną rękawiczek z winylu jest też ich przyjazność dla alergików oraz fakt, że noszenie ich nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Jeżeli szukasz sprawdzonych rękawiczek jednorazowych i innych środków ochrony osobistej w dobrych cenach, to sprawdź stronę: https://czystyszop.pl/.

Fot.: Clay Banks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*