Jak zapakować prezent o nieregularnych kształtach bez pudełka?

Jak zapakować prezent o nieregularnych kształtach bez pudełka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oprawa prezentu jest tak samo ważna jak sam upominek. Sprawa jest prosta jeśli prezent ma regularny kształt lub jest w pudełku, sytuacja komplikuje się kiedy musimy zapakować sweter, skarpety lub torebkę. Jak to zrobić aby upominek prezentował się estetycznie? Oto kilka sprawdzonych porad na pakowanie nietypowych prezentów.

Pakowanie swetra

Sweter najłatwiej  będzie zapakować w papier a dokładnie w krepinę, która ma lekko falowaną strukturę . Zaczynamy od tego, że sweter trzeba ładnie złożyć aby po rozpakowaniu nie był wygnieciony. Następnie zwijamy sweter w rulon na szerokość papieru w jaki będziemy go zawijać. Ponieważ krepina lubi się rwać najlepiej owinąć nią pakowany sweter kilkukrotnie. Z powstałego papierowego rulonu robimy “cukierek”, skręcając papier na krańcach i zawiązujemy tasiemką. Taki oto apetyczny prezent może lądować pod choinkę.

Pakowanie skarpet

Do zapakowania skarpet potrzebne będzie nam kartonowe pudełko, np. po butach. Pudełko nie musi być “czyste” ponieważ możemy je okleić kolorowym papierem. Estetycznie oklejone pudełko wyścielamy bibułą, a następnie wkładamy zwinięte w rulon wesołe skarpety, zaklejamy pudełko i gotowe!

Pakowanie torebki

Prezent w postaci torebki może stanowić wyzwanie dla pakującego ale jeśli mamy pod ręką kawałek tektury, możemy z niej zrobić całkiem efektowne opakowanie. Z kartonu wycinamy prostokąt wielkości podstawy torebki, następnie układamy torebkę na środku a boki kartonu zaginamy na kształt trójkąta, który sklejamy w dwóch miejscach taśmą. Całość zawijamy w ozdobny papier, dość ciasno i sklejamy taśmą dwustronną aby nie było widać miejsca klejenia. Aby zabezpieczyć boki wkładamy je delikatnie do środka naszego trójkąta, w miarę estetyczne. Na koniec ozdabiamy prezent szeroką kokardą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*