3 pomysły na ramki do zdjęć

3 pomysły na ramki do zdjęć
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zasuszone rośliny, taca, czy miejsce do eksponowania skarbów – w ramkach wcale nie muszą znajdować się tradycyjne zdjęcia. Warto pójść o krok dalej i wykorzystać je w inny, kreatywny sposób.

Ramka do zdjęć – uniwersalna dekoracja

Ramki do zdjęć to jedne z najpopularniejszych dekoracji, jakie możemy spotkać w naszych domach. Wieszamy je na ścianach, stawiamy na komodzie, szafce, czy biurku – pojedynczo bądź w grupach.

Do tego jeszcze mamy dostęp do najróżniejszych rodzajów – zarówno jeśli chodzi o ich kształt, wielkość, materiał wykonania, jak i kolor. Wszystko po to, by idealnie dopasować je do każdego wnętrza oraz zawartości. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przemalować taką ramkę na fotografie na wybrany kolor. Tutaj najlepiej sprawdzi się farba w sprayu.

Warto wykorzystać ramki do zdjęć nie tylko do tej jednej, dekoracyjnej funkcji. Mogą one mieć zupełnie inne przeznaczenie. Udowadniamy, że wcale nie muszą znajdować się w nich wyłącznie zdjęcia.

>> Zobacz też: Plakaty – nowoczesne i stylowe ozdoby do każdego wnętrza

Co więcej, może wręcz w nich zupełnie nic nie być. W nowoczesnych aranżacjach, na ścianie o ciekawym kolorze czy strukturze, wieszamy puste ramki, najlepiej kilka obok siebie, aby tworzyły one oryginalną ozdobę i podkreślały charakter danej ściany. 

Zasuszone rośliny

Pierwszym sposobem, jaki proponujemy, jest umieszczenie w ramce na zdjęcia… rośliny, a dokładniej zasuszonych liści i kwiatów. Jeśli chodzi o sam proces suszenia, to najlepiej włożyć je między kartki książki i trochę poczekać. 

>> Przeczytaj także: Dekoracje w ramkach – jak stworzyć kompozycje obrazów na ścianach?

Gotowe okazy można przykleić do białej kartki albo szarego papieru i dopiero włożyć do ramki. Taka dekoracja będzie pięknie zdobić każde wnętrze – sypialnię, kuchnię, salon, czy pokój dziecięcy. Jej dużym plusem jest niska cena i to, że w każdej chwili możemy ją wymienić na inną. Świetnie będą prezentować się nie tylko zielone liście, ale też jesienne, mieniące się kolorami czerwieni, żółtego, czy pomarańczowego.

Można też przykleić liście lub kwiaty bezpośrednio do szybki ramki, bez jakiegokolwiek papieru. Wówczas oczywiście można powiesić to na ścianę, jednak dużo lepiej postawić na parapecie albo zawiesić na oknie, by promienie słońca przenikały przez roślinę i rozpraszały światło.

Zamień ramkę na tacę

Taca przydaje się do wielu rzeczy. Serwujemy na niej śniadanie do łóżka albo przenosimy kawę, herbatę i talerzyki. Służy do ozdoby stolika kawowego lub ławy. Możliwości jest wiele.

Nie wszystkie dostępne w sklepach modele tac spełniają nasze oczekiwania. Często okazuje się, że poszukiwania są długie i bezowocne. Tutaj z pomocą przychodzą ramki do zdjęć. Są one stosunkowo niedrogie, a przy tym można znaleźć je w dosłownie w każdym rozmiarze i odcieniu.

Taca zrobiona własnoręcznie z ramki będzie cieszyć podwójnie. Ponadto można dowolnie zmieniać jej środek – włożyć fotografię, ozdobny gładki papier, w geometryczne wzory, z napisem czy jakimkolwiek innym motywem, ciekawą grafikę albo też zostawić szybkę saute. 

Jeśli taca nie jest wystarczająco gruba, warto przymocować do niej uchwyty (na przykład takie jak do mebli). Wtedy będzie łatwiej i stabilniej przenosić ją z miejsca na miejsce.

W tym przypadku można naprawdę zaszaleć i stworzyć designerską tacę. Wszystko zależy od naszej kreatywności.

Wyeksponuj w ramce… przedmioty

Ramka na zdjęcia jest też doskonałym miejscem do wyeksponowania cennych rzeczy. Można włożyć do niej w zasadzie wszystko, co dobrze nam się kojarzy i ma płaską powierzchnię – zarówno stare pocztówki, listy, bilety z koncertów, dziecięce laurki, rysunki, dyplomy i wyróżnienia, jak i swoje kolekcjonerskie zbiory – znaczki, banknoty lub monety.

Ozdobna ramka do zdjęć (bez szybki) może służyć jako rama otaczająca jakiś przedmiot. Przykładowo fotograf chcący pochwalić się swoimi aparatami może jest wyeksponować w dużych ramach na ścianie bez szybki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*