Dekoracje w ramkach – jak stworzyć kompozycje obrazów na ścianach?

Dekoracje w ramkach – jak stworzyć kompozycje obrazów na ścianach?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się, jak ozdobić swoje mieszkanie? Doskonałym sposobem jest stworzenie kompozycji z obrazów na ścianach. Sprawdź, jak to zrobić!   

Zdjęcia i obrazy – dlaczego warto wziąć je w ramy?

W albumach rodzinnych mamy mnóstwo zdjęć, które leżą i się kurzą.  Zdjęcia przywodzą nam na myśl wspaniałe, cudowne i błogie chwile spędzone w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Czasem przedstawiają niesamowite i piękne miejsca, które zwiedziliśmy.  Zamiast organizować im wieczny pobyt na karcie pamięci aparatu, możemy je wydrukować i oprawić w dekoracyjne ramki. Dzięki temu, za każdym razem, gdy na nie spojrzymy, przypomną nam się piękne chwile i humor od razu stanie się lepszy! 

ramki na zdjęcia z kwiatami
Image by Kartashova, from: pixabay.com

Jak wieszać zdjęcia i obrazy na ścianie?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że nie ma jednej, jedynej formuły, która gwarantować będzie idealnie rozmieszczone kompozycje obrazów na ścianach. Aranżacja ma pokazywać nas, odkrywać naszą duszę i nadać mieszkaniu bardziej osobistego charakteru. Obrazy i zdjęcia powinny wprawiać nas w dobry nastrój i odpowiadać naszemu poczuciu estetyki. Dlatego warto wybrać np. zdjęcia tych krajobrazów, które od razu ujęły nas swoim pięknem. Istnieje kilka zasad, których warto przestrzegać podczas dekorowania ścian w mieszkaniu. 

  1. Powierzchnię dla obrazów nie muszą stanowić tylko duże połacie ściany, ale również obszary umieszczone około 20 cm nad meblami.
  2. Śmiało możemy stosować lustra, które idealnie skomponują się z naszymi obrazami i zdjęciami.
  3. Pionowe linie obrazów wydłużą ścianę, a z kolei poziome ją poszerzą. Dlatego warto  dobrać układ obrazów tak, aby dopasował się do naszego pomieszczenia.

Jak wybrać odpowiednie ramki?

Domowa galeria opiera się w głównej mierze nie tylko na zdjęciach, ale i na ramkach. Dlatego też warto zastanowić się nad kolorem, materiałem, wielkością oraz kształtem każdej ramki, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie jeszcze lepszej kompozycji. Już same ramki mogą stanowić niezwykłą dekorację. Tu rozważyć można klasyczne, drewniane ramki, które idealnie sprawdzą się do mieszkania w stylu vintage. Z kolei dla wnętrza typu glamour można zastosować połyskujące, srebrne, złote i pokryte ornamentami oprawy do zdjęć. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? 

  • Kolor – jednolity kolor ramek zdecydowanie uwypukli fotografie i obrazy. Do niewielkich pomieszczeń warto wybrać taką ramkę, która będzie się zlewać ze ścianą, a do większych przestrzeni warto zastosować nieco kontrastu, 
  • Kształt – domowa galeria obrazów może zawierać w sobie nie tylko proste kształty, ale też przedstawiać fantazyjną kompozycję różnorodnych kształtów i formatów ramek.
  • Rozmiar – w przypadku dużych, otwartych przestrzeni warto rozważyć całkowite pokrycie ścian różnorodnymi ramkami. 

Zabawa oryginalnymi dekoracjami w ramkach

Domowa galeria to nie tylko zdjęcia robione własnoręcznie. W kolorowych, prostokątnych, okrągłych i owalnych ramkach możemy umieścić obrazy, które będą wpasowywać się w nasze poczucie dobrego smaku. Dzięki temu nadamy naszemu mieszkaniu powiewu świeżości. Co można umieścić w takich ramkach?

  • Motywy natury – liście i kwiaty idealnie dopasują się do większości przestrzeni, 
  • Monochromatyczne obrazy – minimalizm idealnie sprawdzi się w nowoczesnych mieszkaniach,
  • Lustro Gold Peacock – przybiera kształt jednego dużego lustra, do którego doczepione są na promieniach mniejsze, lustrzane okręgi,
  • Eklektyzm – pełna radości mieszanka rozmiarów i kolorów z pewnością ożywi Twoje mieszkanie!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*