Plakaty – nowoczesne i stylowe ozdoby do każdego wnętrza

Plakaty – nowoczesne i stylowe ozdoby do każdego wnętrza
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ostatnio modne staje się dekorowanie wnętrz poprzez dodawanie ozdób ściennych. Od gobelinów po lustra i rodzinne zdjęcia. Możliwości wyboru jest mnóstwo, jednak jedną z opcji, która wydaje się cieszyć szczególną popularnością, są plakaty.

Plakaty nie tylko wyglądają szykownie, ekstrawagancko i nowocześnie, ale pomogą także zakryć wszelkie niedoskonałości, które możesz mieć na ścianach.

Wieszanie plakatów wydaje się stosunkowo prostym zadaniem – wybierasz i wieszasz na ścianie. Sprawa nie jest wcale taka prosta, bowiem istnieją pewne zasady, których powinieneś przestrzegać, zabierając się do dekorowania przestrzeni, używając wspomnianej ozdoby.

kobieta wybiera plakaty
Photo by freepik, from: Freepik.com

Plakaty do każdego pomieszczenia

Postery są bardzo uniwersalną ozdobą i wbrew pozorom nie są przeznaczone do wieszania tylko w salonie. Z pewnością w innych pokojach znajdują się inne przestrzenie, w których plakaty sprawdziłyby się idealnie. W sypialni, która uważana jest za najbardziej osobistą przestrzeń człowieka, ozdoby ścienne mogą oddać Twoje “Ja”. Jeśli lubisz naturę, niech na plakatach będzie przedstawiona natura, a jeśli są to inspirujące cytaty, nic nie stoi na przeszkodzie, by powiesić plakaty, które dodadzą ci rano motywacji. 

Następnym miejscem, o którym najpewniej nie pomyślałbyś w pierwszej kolejności, jest łazienka. Są one zazwyczaj zimne, sterylne i nieprzyjemne, a pójście do niej o poranku, kiedy dopiero co wyszliśmy spod ciepłej pościeli jest nie lada wyzwaniem. Wieczorne i poranne rutyny mogą być przyjemniejsze, jeśli patrzysz na obrazy, wypełnione ciepłymi barwami. Nadto plakaty kuchenne mogą uprzyjemnić gotowanie, dodając domowej, swojskiej atmosfery do centrum każdego domu.

Właściwe miejsce

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest znalezienie odpowiedniego miejsca do wyeksponowania plakatów. Są one najczęściej umiejscowione nad kredensami, sofą lub kominkami. Możesz także ozdobić półki lub parapety, wybranym przez Ciebie dziełem sztuki, które będzie komponować się z Twoim nowoczesnym wnętrzem.

Zwróć też uwagę na wysokość plakatu, by nie powiesić go zbyt wysoko lub zbyt nisko. Istnieje bardzo prosta zasada, dotycząca dekoracji ściennych, zgodnie z którą należy powiesić je w zasięgu wzroku. Jeśli chcesz podkreślić swój plakat, możesz zainstalować oświetlenie LED, które rozświetli poster i przyciągnie dodatkową uwagę gości.

Stwórz motyw

Aby stworzyć idealny motyw dla siebie, nie bój się eksperymentować. Dzięki temu stworzysz layout, które odzwierciedli Twoją osobowości i wprowadzi harmonię w Twoim domu. Możesz wykonać plakat ze zdjęcia z podróży, zebrać ich kilka i ułożyć w kolejności, w których odbywałeś podróże. 

Zawieszenie plakatów w poziomej, prostej linii nie jest jedyną opcją. Istnieje mnóstwo sposobów ułożenia elementów, by stworzyć oryginalny układ. Możesz rozmieścić je symetrycznie w siatce z plakatami o tym samym rozmiarze i kształcie lub, jeśli masz węższą przestrzeń, możesz ułożyć je pionowo w kolumnie. Jeśli chcesz stworzyć coś nietuzinkowego, możesz połączyć dwie puste ściany, zawieszając swoje dzieła sztuki w rogach tych ścian.

Kolory

Głównym zadaniem ozdób ściennych jest dodanie koloru do każdego pomieszczenia, zwłaszcza tego o najbardziej minimalistycznym designie. W rzeczywistości plakaty obejmują szeroką gamę kolorów, których możesz użyć do dopasowania do wystroju wnętrza. Synchronizując kolory, zapewnisz liniowy i niezakłócony styl w swoim domu.

Dekorując swoje wnętrze, zazwyczaj kierujemy się preferencjami kolorystycznymi. Dlatego, jeśli wolisz kolor czerwony, powinieneś wybrać plakaty, które zawierają głównie ten kolor, aby wydobyć kluczowy odcień w Twoim domu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać dwa lub trzy kolory ze swoich plakatów i dopasować je do mebli. Celem posterów jest nadanie artystycznego charakteru wnętrzom oraz przyciągnięcie wzroku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*