Jesienne ozdoby do domu – na co warto postawić, aby tanim kosztem odmienić wnętrze?

Jesienne ozdoby do domu – na co warto postawić, aby tanim kosztem odmienić wnętrze?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuły wyposażenia wnętrz, jak i dekoracje do domu potrafią mieć naprawdę wysokie ceny. Kto jednak powiedział, że nie da się pięknie ozdobić domu, nie wydając przy tym dużych pieniędzy? W tym artykule udowadniamy, że jak najbardziej się da! Przekonaj się!

Po jesienne dekoracje idź… na spacer!

Wydaje Ci się, że dekoracje do domu znajdują się wyłącznie na sklepowych półkach? Nic bardziej mylnego. Jesień obfituje w prawdziwe skarby – kolorowe liście, kasztany, żołędzie, szyszki, jarzębinę. Jak widać, naprawdę warto wybrać się po prostu na spacer do pobliskiego parku, lasu albo chociaż skwerku. Dzięki temu pięknie udekorujesz dom, ale nie wydając przy tym fortuny. Przekonaj się, jak w łatwy i szybki sposób przygotujesz cztery efektowne ozdoby. Instrukcje, jak je krok po kroku wykonać, znajdziesz poniżej. 

Złote, białe i czarne dynie –  farba w dłoń!

Skoro jesień, to i dynia. Przyda się nie tylko do zjedzenia, ale i do dekoracji. Jeśli nie hodujesz jej we własnym ogródku, sprawdź lokalne jarmarki i stoiska. Zaopatrz się na przykład w jedną dużą dynię, którą umieścisz w centralnym miejscu korytarza wejściowego lub kilka mniejszych, do ustawienia na komodzie lub jadalnianym stole. Jeśli zdecydujesz się na kilka dyń, najlepiej, by było one różnej wielkości. Taka kompozycja będzie ciekawsza.

I na tym możesz poprzestać, jednak polecamy pójść o krok dalej i pomalować te warzywa farbą w sprayu. Do wyboru masz mnóstwo kolorów, ale szczególnie nadaje się złoty, srebrny, czarny oraz biały. Jeśli chcesz, posyp je dodatkowo brokatem albo przewiąż wstążką.

Piękny bukiet nie z kwiatów, lecz z liści

Cięte kwiaty prezentują się fantastycznie, ale jesienią lepiej zamień je na bukiet z liści. Pozbieraj ich jak najwięcej – żółtych, czerwonych, pomarańczowych, brązowych. Ułóż je w formie wspomnianego bukietu, a końcówki przewiąż delikatnie sznurkiem, nitką, gumką recepturką lub żyłką. W ten sposób zapobiegniesz rozsypaniu się liści. Dobrze też spryskać je lakierem do włosów, by nie tylko nie ciemniały, ale też by nadać im blask. Następnie umieść całość w wazonie z wodą lub w słoiku i gotowe.

Nietypowy jesienny wazon – z dyni

Łącząc powyższe elementy, a więc dynię i liście, stworzysz wyjątkową jesienną ozdobę domu. W jaki sposób? Przede wszystkim dynia może z powodzeniem zastąpić klasyczny wazon – ale tylko wtedy, gdy będzie stabilnie stać na podłożu. Odetnij zatem górną część i wydrąż starannie miąższ. Do tak przygotowanej dyni możesz od razu włożyć bukiet z liści lub klasyczny bukiet (wrzosy, chryzantemy, astry), ale lepiej będzie, gdy środek wyścielisz folią bądź gąbką florystyczną. Możesz też najpierw włożyć bukiet do szklanego naczynia, a dopiero później do dyni.

Szyszki w doniczkach – niewielkie, ale oryginalne

Do ostatniej dekoracji jesiennej potrzebujesz szyszek o różnym kształcie – i okazałych, pękatych, i wąskich, długich – oraz malutkiej doniczki na kaktusy bądź sukulenty i ziemi. Tutaj właśnie szyszka zastąpi roślinkę. Musisz tylko wbić każdą sztukę do środka. W trudniejszej wersji kup styropianową kulę i za pomocą kleju na gorąco wyklej ją całą szyszkami i żołędziami, a prześwity potraktuj farbą w sprayu. Od takiej dekoracji trudno będzie oderwać wzrok.

Nie czekaj i wykonaj którąś z powyższych ozdób! Powodzenia!

Zdj. główne: Alfred Schrock/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*