Welurowe zasłony do salonu i sypialni

Welurowe zasłony do salonu i sypialni
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zasłony, które z reguły staramy się dopasować do naszych aranżacji, często nadają przestrzeni zupełnie innego, niezwykle ciekawego i wyjątkowego klimatu. Warto więc, wybierając zasłony do pokojów w naszym domu, rozważyć różne możliwości. Zobacz, czy zasłony welurowe to dobre rozwiązanie w sypialni i salonie!

Welur – charakterystyka materiału

Welur to materiał, który dziś jest bardzo popularny w świecie mody. Projektanci co rusz tworzą kreacje, których bazą jest materiał welurowy. Chętnie korzystają z jego właściwości producenci różnych materiałowych rzeczy użytkowych, gdyż wyróżnia się on na tle wszystkich pozostałych dostępnych na rynku. Wiele obić tapicerskich foteli czy wersalek dziś wykonanych jest właśnie z weluru. Cechą charakterystyczną dla tego materiału jest jego niesamowita prezencja. Welur w pewien sposób kojarzy się z elegancją, bogactwem i dostojnością. Na pierwszy rzut oka wygląda na ekskluzywny i trudno dostępny materiał. Przez wiele lat uznawano go bowiem za taką tkaninę, która zarezerwowana jest wyłącznie dla wysoko postawionych, wyjątkowo majętnych osób. Dziś welur przeżywa lata swojej świetności, jest łatwo dostępny dla niemalże każdej osoby. Welur, oprócz tego, że jest estetyczny, jest też wytrzymały i bardzo dobry jakościowo. Należy do grupy materiałów pluszowych. 

Tkaniny welurowe wyróżniają się miękką i bardzo puszystą warstwą włosową. Potocznie określana jest ona jako meszek. Welur w dotyku przypomina brzoskwinię. Pod względem użytkowym materiał ten sprawdzi się fantastycznie. Jest odporny na rozciąganie, a niektóre jego odmiany wytrzymują bez większych szkód nawet uporczywe drapanie kota. Welurowe zasłony będą prezentować się więc fantastycznie w każdej przestrzeni i rozwiążą wiele naszych problemów.

Wady i zalety

Welurowe zasłony, które odnajdujemy w ofercie wielu sklepów, mają dużo zalet. Przede wszystkim ich jakość sprawia, że stanowią sensowny zakup, który posłuży nam prawdopodobnie przez wiele kolejnych lat. Zasłony wykonane z tego materiału świetnie zacieniają wnętrza. Nie musimy więc zasłaniać okien dodatkowo – na przykład roletami. Niektórzy jednak znajdując się w przestrzeniach, w których wisi welurowa zasłona, czują się stłamszeni i odrobinę przytłoczeni. Jeśli Twoje wnętrze jest małe i wypełnione po brzegi dodatkami, to wykorzystanie zasłon z weluru może je przesycić. W dużych wnętrzach, w których znajduje się kilka dużych okien, welurowe zasłony prezentują się bardzo elegancko. Zaletą weluru jest zdecydowanie jego prestiżowy i stylowy charakter. Delikatny połysk, który jest jedną z cech charakterystycznych zasłon wykonanych z weluru, sprawia, że przestrzenie stają się ekskluzywne i wyrafinowane. Barwę zasłon należy dopasować do kolorystycznego motywu przewodniego danego pomieszczenia. Zasłony dobrane kolorystycznie do reszty elementów pokoju stanowią jego dopełnienie, podkreślają charakter i są zwieńczeniem kompozycji, w której skład wchodzą. 

Welurowe zasłony w salonie i sypialni

Zasłony z tak szlachetnej tkaniny jak welur są pięknym elementem ozdobnym każdego wnętrza. Oprócz ich praktycznych właściwości, takich jak na przykład całkowite zaciemnienie przestrzeni i dopełnienie jej, są one idealnym wyborem w sypialniach czy salonach, które są odrobinę zimne i nie sprawiają wrażenia przyjemnych wnętrz. Dzięki welurowym zasłonom na oknie pomieszczenie momentalnie nabierze przytulnego charakteru. Tkanina ozdobi pomieszczenie od zewnętrznej i wewnętrznej strony. Klimat, który tworzą zasłony welurowe w sypialni lub salonie, z pewnością przypadnie do gustu każdemu domownikowi. Wiele osób, które raz zdecydowało się na zakup zasłon wykonanych z weluru, już nigdy nie zmienia tego materiału na żaden inny. 

Welurowe zasłony sprawdzą się w przestrzeniach o różnym wykończeniu. Aranżacje klasyczne czy nowoczesne? Nie ma to większego znaczenia, gdyż bez dwóch zdań welur wpasuje się idealnie w każdą przestrzeń. Kluczowy będzie jedynie dobór koloru, który będzie nawiązywał do innych elementów Twojej sypialni czy też salonu. 

Zdjęcie główne: Victoria Borodinova/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*