Urodziny dziecka w domu. Jak przygotować przyjęcie?

Urodziny dziecka w domu. Jak przygotować przyjęcie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każde dziecko z niecierpliwością wyczekuje przyjęcia urodzinowego. Jak je przygotować, by było udane?

Większość dzieci już nawet kilka miesięcy wcześniej potrafi odliczać dni do swoich urodzin. Dlatego szykując przyjęcie dla swojego potomka, warto się przyłożyć, by było naprawdę niezapomniane. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Przyjęcie tematyczne to dobry pomysł

Bardzo fajną opcją są przyjęcia tematyczne, które mogą nawiązywać np. do ulubionej bajki solenizanta. Wówczas prosimy gości, by przyszli przebrani bądź mieli na sobie ubrania z podobiznami np. piesków z psiego patrolu czy dzikich zwierząt. Możemy też przygotować z dzieckiem (będzie to dla niego dużą atrakcją i satysfakcją) np. opaski czy czapeczki z podobiznami np. bajkowych ulubieńców, które otrzymają wszyscy przybyli na wydarzenie goście.

Baloniki, napisy i serpentyny, czyli urodzinowe must-have

Na przyjęciu urodzinowym nie może zabraknąć ozdób. Jeśli jest to przyjęcie tematyczne, związane z jakąś bajką, to warto zadbać, aby napisy czy baloniki nawiązywały do tego. Fajną opcją są z pewnością balony z helem, które zawsze sprawiają najmłodszym mnóstwo radości. Modne na przyjęciach jest umieszczanie w widocznym miejscu dużego balona z cyfrą, która informuje wszystkich przybyłych o tym, ile solenizant kończy lat. Pamiętajmy też, że jest to przyjęcie dla dziecka, więc warto rozwiesić mnóstwo kolorowych serpentyn, jeśli potomek ma taką ochotę (nawet jeśli uznajemy serpentyny za kiczowate) – w końcu to jego dzień.

Warto zadbać o przekąski i napoje dla najmłodszych

Należy też dokładnie przemyśleć, co zaserwować najmłodszym. Oczywiście można w tym dniu pozwolić sobie na nieco więcej luzu i przygotować odrobinę słodkości i łakoci, jednak dobrze jest także zadbać o zdrowe przekąski czy danie na gorąco, jeśli impreza urodzinowa będzie dość długa. Do tego dobrym pomysłem są też fajnie podane owoce np. w postaci przeróżnych zwierzątek. Arbuz z nadzianymi wykałaczkami z winogronami może być jeżem, a wydrążony – fajną miską na owoce. Jeśli impreza odbywa się latem, można zrobić owocowe lody, które będą zdrowe, a jednocześnie bardzo smaczne.

Przed imprezą dobrze jest skonsultować z rodzicami, czy dzieci, które będą brały udział w przyjęciu, nie mają jakichś alergii – to ważne, by uniknąć ewentualnych problemów.

Przyjęcie w domu czy ogrodzie?

Jeśli impreza urodzinowa przypada latem i jest dość ciepło, a my dysponujemy sporym ogrodem, można przygotować przyjęcie na świeżym powietrzu. Wówczas dzieci będą miały więcej przestrzeni do zabawy, a my – mniej sprzątania.

Zaplanuj zabawy, by nie było nudno

Dzieciaki mają to do siebie, że szybko się nudzą. Dlatego ważne jest to, by ciekawie zaplanować im czas. Koniecznie należy więc zadbać o zabawy i wspólne gry. Jeśli obawiamy się, że sami sobie z tym nie poradzimy, to można wynająć animatorów, którzy zadbają o to, by uczestnicy przyjęcia świetnie się bawili. Animatorzy zazwyczaj mają też akcesoria – jak sprzęt do robienia dużych baniek, kolorowe chusty czy farbki do malowania twarzy – dlatego nie musimy się już o to martwić.

Przeczytaj też: https://lovihomi.pl/jak-zrobic-mase-solna-zabawy-z-dziecmi/

Zdjęcie główne: TheVirtualDenise/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*