Szablony malarskie i ich dekoracyjne możliwości – czy warto się na nie zdecydować?

Szablony malarskie i ich dekoracyjne możliwości – czy warto się na nie zdecydować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Bez wątpienia każdemu z nas zależy, aby wnętrze jego mieszkania lub domu było urządzone w funkcjonalny sposób. W końcu jest to długoterminowa inwestycja, która powinna ułatwiać nam wykonywanie codziennych czynności. Jednak poza praktycznym aspektem jest coś równie ważnego, mowa oczywiście o dekoracjach. Nie będziemy czuć się komfortowo gdy to, co nas otacza, po prostu nie będzie nam się podobało. Choć remonty to czasem konieczność, tak w wielu przypadkach są one po prostu zbędne, a na pewno czasochłonne. Jak zatem można zmienić wystrój bez potrzeby przeprowadzenia generalnej renowacji? Jest na to prosty i jednocześnie sprawdzony sposób – szablony malarskie. Dlaczego to właśnie na nie padł wybór i w jaki sposób można je wykorzystać? Czas udzielić odpowiedzi – miłej lektury!

Szablony malarskie idealne do każdego pomieszczenia – szeroki wybór

To, co jest najpiękniejsze podczas dekorowania ścian, to szereg możliwości. Tak naprawdę ograniczyć nas może zaledwie wyobraźnia. Rynek przepełniony jest różnymi inspiracjami, dzięki czemu nieustannie jesteśmy w stanie tworzyć coś zupełnie nowego. Twoje wnętrze także nie musi być nudne i pospolite. Sięgając po szablony malarskie, jesteś w stanie samodzielnie odmienić każdą ścianę i stworzyć klimat, o jakim marzyłeś. Jedną z najważniejszych kwestii jest przede wszystkim ich ogromny wybór. Możesz znaleźć szablony przedstawiające m.in.:

  • misie i zwierzęta, które stworzą w pokoju dziecięcym niesamowity bajkowy świat;
  • figury geometryczne i elementy abstrakcyjne, stanowiące idealne uzupełnienie nowoczesnych wnętrz i gabinetów;
  • rośliny i budowle, które są w stanie ożywić każdy salon, a sypialni nadać przytulnego charakteru.

Wiele osób w szablonach malarskich ceni sobie najbardziej możliwość łączenia wzorów, ich powielania, a także nakładania na siebie – bez względu na to czy dysponujemy różnymi wzorami, czy kilkoma egzemplarzami takich samych lub podobnych. I Ty możesz odmienić ścianę w oryginalny sposób. 

Jak używać szablonów malarskich? Przygotowanie ściany i malowanie

Jak to często bywa i tym razem, aby cieszyć się z efektów naszej pracy, musimy się do niej odpowiednio przygotować. Zanim zabierzemy się za malowanie wzorów, warto zadbać o ścianę, na której mają się one znaleźć. Powinna być przede wszystkim czysta, odtłuszczona, wyrównana i sucha. Pracując na dobrze przygotowanym podłożu, nie musimy się martwić, że rezultat nie będzie taki, jakiego oczekiwaliśmy.

Krok po kroku jak użyć szablonu malarskiego

  1. Wybierz docelowe miejsce na szablon oraz farbę, którą go namalujesz.
  2. Przymocuj szablon do ściany, wykorzystując w tym celu taśmę malarską.
  3. Dokładnie zamaluj wzór farbą.
  4. W razie słabego krycia nałóż dodatkową warstwę farby.
  5. Po wyschnięciu – odklej szablon.
  6. Gotowe!

Używanie szablonów jest niezwykle proste. Uwierz nam na słowo – kolorowy i bajkowy świat w pokoju Twojego dziecka z pewnością sprawi, że każdego dnia na jego twarzy pojawi się uśmiech. Gdy już o tym mowa to idealny moment, aby wspomnieć o świetnym rozwiązaniu sprzyjającemu zabawie i edukacji naszych pociech, czyli tablicach suchościeralnych, których szeroki wybór dostępny jest w sklepie Wally – https://wally.com.pl/k424,tablice-suchoscieralne.html

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*