Zadbaj o komfortowy i zdrowy sen w swojej sypialni

Zadbaj o komfortowy i zdrowy sen w swojej sypialni
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sen to podstawowa funkcja życiowa, która odpowiedzialna jest za regenerację organizmu i redukcję stresu.

Jednakże aby dobrze spełniała swoją rolę, należy dostarczyć jej jak najlepsze warunki do realizacji celów. Sen złej jakości negatywnie wpływa na wydajność, samopoczucie i koncentrację, a przewlekłe problemy ze snem w długim okresie prowadzić mogą do poważnych chorób. Aby zapobiec takim niedogodnościom warto zadbać o wygodne posłanie, które zapewni efektywny sen.

Jak ważny jest dobry materac?

Najwięcej szczęścia mają ci, którzy mają łóżko z materacem. Żadna kanapa, sofa czy wersalka nie zastąpi materaca pod kątem wygody snu. Oczywiście materac materacowi nierówny i nie zawsze model odpowiedni dla jednej osoby będzie dobrym wyborem dla drugiej. Skąd te różnice?

Przede wszystkim wynika to z indywidualnej budowy ciała każdej osoby, a także własnych preferencji. Wybierając materac powinniśmy kierować się przede wszystkim swoją wagą oraz wzrostem. Materace strefowe mają różnorodne rozłożenia stref. Świadomość, że każda partia ciała wymaga osobnej dopasowanej strefy z pewnością pomoże w wyborze odpowiedniego materaca.

Istotne jest również to, w jakiej pozycji najczęściej zasypiamy i śpimy w trakcie nocy – na plecach, na brzuchu czy w pozycji bocznej. Dodatkowo należy brać pod uwagę ewentualne schorzenia kręgosłupa, karku lub bóle głowy. Oczywiście materac nie wyleczy całkowicie przypadłości, ale z pewnością odciąży od uczucia bólu i sprawi, że poczujemy się wypoczęci i wyspani.

Rodzaje materaców

Najbardziej popularne są materace piankowe. Są niezwykle funkcjonalne i bardzo trwałe. Wybierane przez grono użytkowników ze względu na materiał wykonania – elastyczną piankę, która dostosowuje się do kształtu ciała. Jest wysoce odporny na odkształcenia, a dzięki swojej strukturze umożliwia odpowiednią wentylację powietrza, co skutecznie utrudnia rozwój bakterii i grzybów. Materac piankowy to klasyczny materac występujący w różnych stopniach twardości.

Specjalistyczne materace chłodzące zapewnią komfortowy sen osobom, które szczególnie mocno odczuwają zmiany temperatury z powodu zmian pory roku. Najczęściej są to materace dwa w jednym – z jednej strony znajduje się pianka chłodząca idealna na lato, a na odwrocie znaleźć można piankę termoelastyczną podwyższającą temperaturę zimą. Ten rodzaj materaca zdecydowanie podnosi jakość snu.

Dla osób cierpiących na dolegliwości kręgosłupa poleca się materace medyczne. Ich specjalna konstrukcja zapewnia złagodzenie bólu i odciążenie pewnych partii kręgosłupa podczas snu. Materace ortopedyczne to gwarancja wygodnego i zdrowego snu, a także odpoczynku dla osób w każdym wieku. Takie materace specjalistyczne spełniają standardy medyczne i są często wybierane przez najbardziej wymagających użytkowników.

Odpowiedni materac to podstawa zdrowego snu

Aby dobrze i efektywnie się wyspać należy przede wszystkim wybrać odpowiedni do swoich potrzeb materac. W razie wątpliwości warto zwrócić się o pomoc konsultanta, który pomoże w wyborze idealnego materaca.

Zdj. główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*