Jak wprowadzić technologię do zakładu przemysłowego?

Jak wprowadzić technologię do zakładu przemysłowego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nowoczesne rozwiązania są w dzisiejszych czasach potrzebne wszędzie. Przemysł nie jest tu wyjątkiem. Aby zakład działał sprawnie i efektywnie, niezbędne są innowacyjne technologie, które wpływają na wiele procesów. Jakie ułatwienia zapewniają nowoczesne maszyny i jak wprowadzić do przedsiębiorstwa rozwiązania na miarę XXI wieku? Sprawdź!   

Technologia CNC   

Komputerowe sterowanie numeryczne jest dla przemysłu przełomowym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na przyspieszenie i zwiększenie objętości produkcji, bez szkody dla jakości produktu końcowego. Obróbka materiału za pomocą frezarki CNC to niezwykle precyzyjny i w pełni zautomatyzowany proces, któremu nie może równać się ludzka ręka. Praca tego urządzenia przypomina tradycyjne skrawanie i obróbkę powierzchni materiału za pomocą frezów. Produkcja przy użyciu technologii CNC zachodzi przy użyciu wyłącznie maszyny sterowanej komputerowo, dzięki czemu nie ma mowy o błędach czy pomyłkach, jakie mogą się zdarzać przy pracy człowieka. Dzięki zastosowaniu sterowania numerycznego możliwa jest automatyzacja procesów w fabryce oraz przyspieszenie pracy i zminimalizowanie strat, generowanych przez wadliwe produkty.   

Robotyzacja zakładów przemysłowych  

Maszyny, choć nie są w stanie zastąpić człowieka wszędzie, są czasem bardziej pewnymi i wydajnymi “pracownikami”. Nie do każdej pracy potrzebna jest ludzka ręka, w wielu przypadkach bardzo opłacalnym wyjściem okazuje się automatyzacja za pomocą robota. Automatyczne urządzenia mogą pracować dzień i noc przez wiele lat, nie obniżając jakości wykonywanych zadań i nie popełniając żadnych błędów. Dobrze skalibrowane i zaprogramowane urządzenie może bardzo korzystnie wpłynąć na dochody przedsiębiorstwa przemysłowego, produkując o wiele więcej sztuk towaru, niż ludzkie ręce. Praca robotów jest też tańsza, ponieważ kosztuje tyle, co prąd pobierany przez maszynę – nie potrzeba jej wynagrodzenia i składek na ubezpieczenie zdrowotne. Dzięki temu możesz znacząco obniżyć koszty prowadzenia zakładu produkcyjnego.  

Fotowoltaika   

Ceny prądu rosną z miesiąca na miesiąc, przez co koszty prowadzenia firmy są coraz wyższe. Bez zasilania elektrycznego nie może działać żadna fabryka, jednak tak duże zużycie prądu nie jest przyjazne ani dla środowiska, ani dla budżetu. Fotowoltaika to idealne rozwiązanie dla dużych i małych przedsiębiorstw. Choć koszt początkowy takiej instalacji jest dość wysoki, zwraca się bardzo szybko w postaci niższych o nawet 90% rachunków. Ograniczniki przepięć do fotowoltaiki to urządzenia, które pozwalają ograniczyć ryzyko uszkodzenia sprzętu w przypadku awarii lub nagłego skoku napięcia w instalacji. Dzięki temu nawet jeśli wystąpi błąd i instalacja elektryczna zacznie działać nieprawidłowo, sprzęt fabryczny i drogie maszyny będą chronione przed spięciem czy przepaleniem. 

Fot.: Crystal Kwok/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*