Co wyróżnia świece sojowe?

Co wyróżnia świece sojowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wiele osób kocha świece. Wspaniały aromat we wnętrzu, nastrój, jaki tworzą i ich eleganckie formy nieustannie zachwycają, chociaż nie wszystkie świece są wytwarzane z nietoksycznego i biodegradowalnego wosku. Przeczytaj, co wyróżnia świece sojowe od parafinowych. 

Rodzaje świec

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór świec. Ich popularność wzrasta zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy chętniej sięgamy po cięższe i słodsze zapachy, które wprowadzają w świąteczny nastrój i pozwalają się zrelaksować, kiedy za oknem szybko robi się ciemno i zimno. W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów świec, które różnią się zwykle formą, typem wosku użytego do produkcji, zapachem oraz rodzajem knota. Najczęściej dostępne są: świece parafinowe oraz naturalne, wykonane z wosku roślinnego lub pszczelego. 

Wosk parafinowy

Świece parafinowe nie są korzystne ani dla zdrowia, ani dla środowiska. Według badań za ich toksyczność odpowiada parafina pochodząca z ropy naftowej, węgla lub oleju łupkowego. Podczas spalania parafina uwalnia toksyczne związki do powietrza, które mogą być niebezpieczne dla zwykłych użytkowników, a zwłaszcza dla osób z chorobami układu oddechowego, takimi jak astma. Ponadto parafina nie jest w pełni biodegradowalna, a jej stosowanie korzystne dla środowiska. Należy zwrócić uwagę również na syntetyczne olejki zapachowe, które mogą uwalniać niechciane substancje do powietrza i działać alergizująco.

Wosk sojowy

Warto wybierać nowoczesne świece wykonane z naturalnych wosków, takich jak wosk sojowy, który posiada korzystne dla zdrowia właściwości oraz naturalne komponenty. Badania pokazują, że przy paleniu świec sojowych wydziela się o 90% mniej dwutlenku węgla, niż podczas palenia tradycyjnych świec z wosku parafinowego. Ekologiczne świece sojowe są wyprodukowane na bazie wosku uzyskiwanego bezpośrednio z nasion soi, który ulega pełnemu rozkładowi, nie generując przy tym zbędnych odpadów. Świece sojowe zapachowe mogą być bezpiecznie stosowane przy dzieciach, osobach cierpiących z powodu astmy, a także przy zwierzętach. Do zalet tych świec należy również to, że ich produkcja jest przyjazna dla środowiska, a dodatkowo wosk sojowy nie brudzi trwale powierzchni i jest łatwo zmywalny z ubrań. Dzięki wykorzystaniu bezpiecznego wosku i  naturalnych olejków eterycznych i soi świece są bezpieczne dla alergików oraz kobiet w ciąży. Szeroki wybór naturalnych świec znajdziesz pod adresem: https://nowa-sojowa.com.pl/

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*