Jak nadać przytulności dużemu salonowi?

Jak nadać przytulności dużemu salonowi?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Duży salon – jego urządzenie to wbrew pozorom spore wyzwanie. Dowiedz się, jak wprowadzić do tego pomieszczenia przytulny nastrój. Stwórz pokój dzienny, w którym domownicy będą chcieli przebywać jak najczęściej!

Duży salon – jak nadać mu przytulny klimat?

Duży salon to marzenie wielu osób, ale jednocześnie może stanowić niemałe wyzwanie w kwestii urządzenia i stworzenia przytulnej atmosfery. Z jednej strony dużo miejsca to ogromny plus, z drugiej jednak samo nasuwa się pytanie, jak zaaranżować takie wnętrze, aby było w nim naprawdę przyjemnie spędzać czas?

Z pomocą przychodzą nam chociażby odpowiednio dobrane meble, takie jak miękkie sofy, które wręcz zachęcają do tego, aby spędzać na nich długie wieczory z książką czy przy ulubionym serialu. Niektórzy ustawiają także fotele uszaki, które bardzo dobrze się sprawdzają. Co jeszcze można zrobić, aby nasz salon wydawał się nieco bardziej przytulny?

Jak sprawić, aby salon wydawał się bardziej przytulny?

Sposobów, aby ocieplić nasz pokój dzienny, jest całkiem sporo. Wśród nich na pewno wybierzesz to, co chcesz zastosować u siebie.

  1. Odpowiednio dobieraj kolory farb, którymi malujesz ściany. Ciepłe kolory, takie jak brązowy, beżowy czy pomarańczowy bez wątpienia może wprowadzić do pomieszczenia ciepły i przytulny nastrój.
  2. Zastosuj dobrze dobrane oświetlenie. Światło ma naprawdę duży wpływ na ogólny nastrój panujący w pomieszczeniu. Można użyć ciepłego światła, aby wprowadzić przytulny nastrój do salonu. Warto też zastanowić się nad dodaniem kilku lamp stojących lub stołowych, aby rozproszyć światło w różnych miejscach.
  3. Przydadzą ci się także kwiaty. Rośliny doniczkowe mogą dodać do salonu naturalnego uroku i ciepła. Rośliny zielone nie tylko wyglądają dobrze, ale także wprowadzają do pomieszczenia więcej tlenu i pozytywnie wpływają na samopoczucie.
  4. Dodaj miękkie tekstylia. Bez nich trudno jest wyobrazić sobie przytulne pomieszczenie. Miękkie poduszki, koce czy narzuty, a także dywaniki i zasłony świetnie sprawdzają się, tworząc przytulną atmosferę.

Personalizacja wnętrza – niezawodny sposób na to, aby dom wyglądał przytulnie

Żaden wnętrzarski trik nie zastąpi po prostu nadania naszemu domowi duszy! Mowa tu o personalizacji wnętrza. Rodzinne zdjęcia na ścianach czy półkach to coś, co od razu wzbudza przyjemne skojarzenia i sprawia, że w danym pomieszczeniu aż chce się przebywać. Obrazy czy rękodzieła – najlepiej wykonane przez domowników – to także fantastyczny pomysł. Nawet rysunki dzieci powieszone na lodówce robią tu już przysłowiową robotę. 

Jak widać, nie trzeba aż tak wiele, aby nasz salon czy dom prezentowały się zachęcająco. Jedna kwestia to meble, takie jak wygodne kanapy i narożniki, zupełnie inna natomiast to dodatki. Jedno i drugie w połączeniu to przepis na wnętrze, o którym marzysz. Pokój dzienny, w którym cała rodzina będzie chciała przebywać.

Fot.: Spacejoy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*