Jak wdrożyć funkcjonalizm w kuchni?

Jak wdrożyć funkcjonalizm w kuchni?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kuchnia jako serce domu musi być funkcjonalna. Nawet niewielka przestrzeń powinna zorganizowana być tak, aby praca w niej sprawiała ci przyjemność. Zobacz, co jak wdrożyć funkcjonalizm do swojej kuchni.

Wygodne meble w kuchni

Funkcjonalna kuchnia to przede wszystkim ta, w której znajdują się odpowiednie meble. Dobrać musisz je zgodnie z metrażem pomieszczenia, jego kształtem oraz twoimi indywidualnymi potrzebami. W praktycznym wnętrzu powinieneś znaleźć miejsce na pojemną, uporządkowaną i łatwo dostępną strefę przechowywania oraz komfortową w użytkowaniu strefę gotowania. Dlatego jeśli wybierasz meble kuchenne, kieruj się przede wszystkim ich walorami praktycznymi. Zatem postaw raczej na szafki bez trudno dostępnych zakamarków o gładkich, bezuchwytnych frontach, aby były łatwe w czyszczeniu. Pamiętaj także o odpowiednio dużym zlewozmywaku, ponieważ mycie naczyń wcale nie musi być nieprzyjemne. Odpowiednie do swojej kuchni znajdziesz na stronie https://granitan.pl/zlewozmywaki-granitowe/dwukomorowe/

Praktyczną listwą LED zastąp dekoracyjne lampy oraz kinkiety. Zapewni ci ona intensywne, równomierne światło w całej strefie roboczej, a ponadto będzie bardzo prosta w utrzymaniu czystości. Warto przemyśleć zakup kuchni na wymiar. Zapewni ci to jej idealne dopasowanie do metrażu pomieszczenia. 

Jak urządzić funkcjonalną strefę przechowywania?

Jeśli chcesz zapewnić sobie funkcjonalną kuchnię, musisz pomysłowo rozplanować strefę przechowywania. Zwróć uwagę na to, aby twoje blaty zawsze były puste. Dzięki temu będą łatwiejsze do umycia. Brak przyborów, pojemników czy naczyń na wierzchu zapewni ci także więcej miejsca na przygotowywanie posiłków, czy  rozpakowanie zakupów.

Warto wybrać do kuchni szuflady cargo. W nich znajdziesz wysuwane kosze, które doskonale nadają się do przechowywania naczyń, przypraw lub innych akcesoriów, w tym także pojemników do segregowania śmieci. Takie szuflady są pakowne, a co najważniejsze — są łatwe w użytkowaniu.

Jeśli masz meble narożne, w nich także możesz zamontować podobny system. Najlepiej sprawdzi się tutaj szuflada typu nerka. Sprawdzi się do przechowywania małych urządzeń AGD, misek oraz garnków. W funkcjonalnym wnętrzu nie może zabraknąć szuflad z funkcją automatycznego, cichego domyku. Zapewni ci komfortowe i bezpieczne użytkowanie — już więcej nie przytrzaśniesz swoich palców.

Przemyśl zakup organizerów na sztućce, przyborów do pieczenia czy innych małym elementów wyposażenia, które ułatwią ci pracę w kuchni. Zaoszczędzisz dzięki nim czas, ponieważ w twoich szufladach zawsze będzie panował porządek.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*