Prezent na roczek. Co kupić na pierwsze urodziny?

Prezent na roczek. Co kupić na pierwsze urodziny?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Prezent na roczek to jeden z najtrudniejszych i najważniejszych prezentów do kupienia. Powinien być przydatny nie tylko dla dziecka, ale i rodziców. Wybierając zabawkę, zwracaj uwagę na to, aby rzecz była ciekawa oraz miała niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji. 

1. Domowa huśtawka

Gdy na dworze zimno, domowa huśtawka, którą można zawiesić w drzwiach, jest świetnym pomysłem. Co więcej, jest dla niej alternatywą, gdy rodzice nie mają już siły wychodzić z dzieckiem na zewnątrz. Najbezpieczniejsze są huśtawki z drewnianymi szczebelkami, a sklepy mają ich bogatą ofertę. Znajdziesz najzwyklejsze, z miękkimi siedziskami lub w pastelowe kolory. Pamiętaj, aby taki prezent skonsultować z rodzicami malucha, ponieważ mogą się pojawić problemy z jej zamontowaniem. 

2. Stolik edukacyjny

To kolejna zabawka, która nie tylko zabawia dziecko, ale i edukuje. Rodzicom przyda się taki gadżet, ponieważ będą mieli trochę wytchnienia od malucha. Stoliki edukacyjne niezwykle absorbują dziecko, są kolorowe, mówią, grają i migają światłami. Można znaleźć nawet takie, których poszczególne elementy się ruszają. Dzięki nim dziecko ma możliwość rozwinąć umiejętności manualne, a także poznać nazwy zwierząt, warzyw, owoców, nauczyć się liczyć, czy wypowiadać poszczególne słowa. Na rynku dostępnych jest mnóstwo tego typu akcesoriów. 

3. Puzzle sensoryczne

Puzzle są zawsze sprawdzonym prezentem. Z kolei puzzle sensoryczne to już wyższa szkoła jazdy. Nie dość, że dzięki nim dziecko rozpocznie swoją przygodę z układaniem i poznawaniem kształtów, to dodatkowo zaznajomi się z różnorodnymi fakturami. Elementy pokryte są teksturowymi materiałami o różnej strukturze. Wśród nich można znaleźć sierść, czy wypustki. Nie dość, że rozwiną zmysł dotyku, to dodatkowo zainteresują malucha. 

4. Suchy basen z piłeczkami

Dzieci uwielbiają zabawy piłeczkami, a wyjście do strefy zabaw, wiąże się głównie z pobytem w wielkim kulkowym basenie. Jeśli wybierzesz ten prezent, maluch będzie miał w domu swój wymarzony basen tylko w mniejszej wersji. Daje on mnóstwo możliwości. Dziecko może się w nim chować, wyciągać piłeczki, czy wkładać je z powrotem. To zabawka, która cieszy nawet po kilku latach, gdy maluch pójdzie do szkoły. Pokrowce są ściągane, więc można je prać, a pianka szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu. 

5. Domowy namiot

To wymarzony prezent zarówno dla dziewczynki, jak i chłopaka. Kiedyś dzieci budowały namioty z kołdry, koców i foteli, teraz można je po prostu kupić. Są niezwykle ładne. Najczęściej mają drewnianą podstawę, w środku wyłożone są poduszkami, wyposażone w kieszonki i okienka. Dziecko może przechowywać tam wszystkie swoje skarby. Prezent po kilku latach nadal będzie przynosił tyle samo radości. 

6. Pchacz

Ten prezent należy skonsultować z rodzicami, ponieważ świetnie przydaje się dzieciom, które niepewnie stawiają pierwsze kroki. Druga kwestia – często rodzice sami kupują swojej pociesze taki prezent, więc wcześniej warto się upewnić, czy aby na pewno maluch nie ma już takiego. Warto wybrać te najlepszej jakości, ponieważ nie uciekają i dają dziecku prawdziwie solidną podporę. 

7. Jeździk

To jeden z najlepszych prezentów, jakie może otrzymać dziecko. Daje mnóstwo frajdy i radości. Przed zakupem zwróć uwagę, czy akcesorium jest przygotowane do przemieszczania się w domu i na zewnątrz. Dzięki tej funkcji maluch będzie chętniej przebywał na podwórku i wychodził na spacery. Jeździk powinien być wyposażony w pasy bezpieczeństwa, gumowe kółka amortyzujące nierówności, skręcane koła, rączkę do pchania dla rodziców i klakson. Jeździki występują w wielu formach, a niektóre z nich można łatwo przekształcić w pojazd dla starszaków. 

8. Tablica manipulacyjna

Tablice manipulacyjne odniosły niebywały sukces, prawdopodobnie dlatego, że nie wyglądają jak zabawki. Maluch znajdzie na nich różne faktury, struktury i kolory. Na tablicach rozmieszczono mnóstwo kształtów. Są tam narzędzia, liczydło, tablice magnetyczne czy różnego rodzaju labirynty. To proste elementy, które przyciągają uwagę dziecka i budzą jego zainteresowanie.

Zdj. główne: Sigmund/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*