Plakaty na ścianę – w ramie czy w antyramie?

Plakaty na ścianę – w ramie czy w antyramie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Decydując się na plakaty na ścianę warto wiedzieć, że znaczenie ma nie tylko to, co znajdzie się na dekoracji, ale także to, w jaki sposób wyeksponuje się ozdobę. Do wyboru jest kilka rozwiązań, a każde z nich przyniesie zupełnie inny efekt w wystroju.

Znane powiedzenie mówi, że diabeł tkwi w szczegółach. Stwierdzenie to doskonale odzwierciedla sytuację w świecie aranżacji wnętrz. Tutaj właśnie detale odgrywają bardzo dużą rolę. Świetnym tego przykładem są plakaty ścienne. Od tego, czy oprawi się je w ramę, czy antyramę, będzie zależało to, jaki charakter zyska pomieszczenie. Mogłoby się wydawać, że najważniejszy jest sam wzór plakatu. Tymczasem to oprawa staje się dopełnieniem całości.

W tym artykule z pomocą specjalistów ze sklepu Redro.pl, https://redro.pl/, pokażemy, jaki wariant sprawdzi się w jakim wystroju, i odpowiemy na pytanie, czy do wyboru mamy tylko te dwie opcje: ramę i antyramę.

Plakaty na ścianę – błyskawiczny przepis na metamorfozę wnętrza

Warto zacząć od tego, że plakaty jako takie są jednym z najlepszych, najszybszych i najefektowniejszych sposobów na to, by odmienić dotychczasowy wystrój wnętrza. Bez ingerowania w wyposażenie i bez gruntowej metamorfozy pokój nabierze nowego charakteru. Jeden plakat może nie wystarczyć, żeby wystrój zmienił się o 180 stopni. Ale gdy w przedpokoju nad szafką pojawi się dyptyk, w salonie nad kanapą gallery wall, a w sypialni nad wezgłowiem łóżka nastrojowy tryptyk, rezultat będzie imponujący.  

Bogactwo wzorów sprawia, że każdemu uda się znaleźć odpowiedni wzór. Może to być malowniczy pejzaż, czarno-biała panorama nowoczesnej metropolii, kwiatowa kompozycja, nowoczesna abstrakcja lub typograficzny plakat z pogodnym cytatem. Szukając efektownych propozycji warto zajrzeć do sklepu Redro: https://redro.pl/plakaty/.

Gdy już wybierzemy przedstawienie, trzeba się zastanowić, jak wyeksponować plakat. Zobaczmy, w jakich wnętrzach sprawdzi się rama, a w jakich antyrama.

Plakaty w ramie wprowadzą elegancki charakter do wystroju

Oprawienie wzoru sprawi, że plakat w mgnieniu oka nabierze bardziej eleganckiego charakteru. Do wyboru są najróżniejsze ramy, dlatego bez względu na to, co znajduje się na plakacie i w jakim wystroju zagości ozdoba, uda się znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Oprawa może być albo drewniana w naturalnej tonacji lub pomalowana na dowolnie wybrany odcień, albo aluminiowa i wówczas występuje najczęściej w czarnym bądź srebrnym kolorze.

Plakaty w ramie będą pasować jak ulał do eleganckiej aranżacji. Drewniana oprawa sprawdzi się w wystroju eko i retro, kolorowa pozwoli ożywić i urozmaicić pokój dziecka i nastolatka, z kolei złota stanie się zachwycającą kropką nad i w aranżacji glamour.

Jak widać plakat w ramie dopasowany do otoczenia, w jakim się znajdzie, może wiele zmienić w aranżacji pokoju.

Less i s more, czyli plakaty w antyramie do nowoczesnej aranżacji

Jeśli nie chcemy, by cokolwiek odciągało uwagę od wybranego przez nas wzoru, wówczas najlepszym rozwiązaniem okażą się plakaty w antyramie. Jest to tafla szkła lub pleksi, którą do twardego podłoża przyczepia się za pomocą metalowych klamerek. W ten sposób na ścianie pojawi się przedstawienie bez jakiejkolwiek oprawy. To dobre rozwiązanie na przykład do minimalistycznych wzorów – abstrakcji lub przedstawień w duchu line art.

A w jakim wystroju dobrze będzie się prezentował plakat w antyramie? Na takie rozwiązanie można zdecydować się w przypadku industrialnej stylizacji, która odznacza się surowym charakterem. Tutaj sama tafla szkła ujęta w metalowe klamerki stanie się elementem harmonijnie uzupełniającym wnętrze.

Oryginalna propozycja dla miłośników ciekawych rozwiązań

A jeśli żaden z obu wariantów nie spełnia w 100% naszych oczekiwań, do wyboru jest trzecia opcja, która odznacza się bardzo oryginalnym charakterem. Spodoba się miłośnikom nietuzinkowych rozwiązań i będzie  pasować jak ulał do aranżacji w artystycznym stylu – na przykład boho lub eklektycznym.

Mowa o drewnianym wieszaku zbliżonym wyglądem do takiego na ubrania. Składa się on albo z drewnianej listewki, do której wsuwa się plakat, albo z dwóch klamerek. Tak oprawiony plakat wiesza się na gwoździu za metalowy haczyk. W ten sposób często eksponowane są autorskie plakaty, grafiki czy kolaże w galeriach sztuki. Tak zaprezentowana ścienna dekoracja wprowadzi wyjątkowy klimat do pokoju.

Plakaty pozwolą w oka mgnieniu odmienić wygląd wnętrza. Oprawione w ramę, antyramę lub zawieszone na specjalnym wieszaku, staną się akcentem, który nada przestrzeni charakteru. Dzięki wskazówkom ekspertów z Redro jesteśmy pewni, że teraz każdy bez trudu wybierze idealny dla siebie wariant. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*