Jak ozdobić mieszkanie na Sylwestra?

Jak ozdobić mieszkanie na Sylwestra?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Po świętach Bożego Narodzenia czeka nas szampańska zabawa. Mowa oczywiście o nocy sylwestrowej! Jeśli masz w planach zorganizowanie niezapomnianej zabawy dla swoich znajomych, warto odpowiednio przygotować mieszkanie! Poza jedzeniem zadbaj także o efektowne ozdoby. Podpowiemy Ci, czego po prostu nie może zabraknąć podczas tej najważniejszej imprezy w roku!

Zadbaj o szampański klimat w Sylwestra

Jeśli w tym roku to Ty organizujesz imprezę sylwestrową, pamiętaj o tym, aby ciekawie przystroić wnętrze. Dostosuj oczywiście ilość ozdób do wielkości pomieszczenia. Nie mogą one w końcu przytłoczyć pokoju albo sprawić, że zmniejszy się parkiet przygotowany do tańca.

Zacznijmy od początku. Absolutną podstawą jest wysprzątanie mieszkania, aby goście czuli się w nim komfortowo. Zadaj także o wieszaki na ubrania, aby każdy mógł wygodnie pozbyć się ciepłej kurtki i w razie potrzeby sięgnąć po nią, choćby przed pokazem fajerwerków. Jeśli impreza odbywa się w niewielkim mieszkaniu, odsuń meble pod ściany, aby na środku pojawiło się jak najwięcej wolnej przestrzeni. Dzięki temu będzie można wygodnie się poruszać i tańczyć, nawet w parach.

Przygotuj także dobrą muzykę. Możesz skomponować kilka playlist lub skorzystać z tych gotowych. Sprawdź także sprzęt grający i przygotuj wszystkie utwory, aby nie trzeba było cały czas kontrolować muzyki. Skoro mamy już podstawy, możemy zacząć dekorować wnętrze. Jeśli nie organizujesz imprezy tematycznej, postaw na klasyczne, najbardziej sprawdzone dekoracje. Dzięki temu uzyskasz wspaniałe wnętrze, które zachwyci każdego!

Idealne dekoracje na noc sylwestrową

Zacznijmy w końcu dekorować wnętrze. W pokoju z pewnością nie może zabraknąć balonów. Możesz wówczas skorzystać z tych dmuchanych w tradycyjny sposób lub zakupić butlę z helem i zaskoczyć swoich gości. Najlepiej, jeśli baloniki będą znajdowały się na suficie. Tym sposobem możesz pokryć całą przestrzeń. Zadbaj jednak o kolorowe wstążeczki i balony w kolorze srebrnym i złotym, będą one wówczas efektownie mienić się w świetle i wspaniale się prezentować. Do tego każdy ze zgromadzonych będzie mógł zabrać ze sobą jeden do domu. 

Doskonale sprawdzają się także punkty świetlne umieszczone w rogu pokoju. Jeśli masz taką możliwość, postaw na kulę dyskotekową! Zadbaj także o wystrój stołu. Przyda się połyskujący obrus, najlepiej jednorazowy, a także odpowiednia zastawa, nawiązująca do imprezy. Nie zapomnij również o serpentynach, które wystarczy powiesić na wejściu do mieszkania.

Wspaniałym elementem dekoracyjnym będzie również złota kurtyna, którą możesz zakryć np. wyjście z pokoju. Duże wrażenie robią także balony z liczbą 2023, które możesz umieścić na tle brokatowej ściany za stołem. Pamiętaj jednak o zachowaniu spójności kolorystycznej. W tym roku króluje klasyka, czyli barwy złote i czarne, ale pojawiają się również srebrne elementy. W tak zaaranżowanym wnętrzu zabawa na pewno będzie udana, a sprzątanie jednorazowej zastawy szybkie i proste!

Zdj. główne: Greyson Joralemon/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*