Kryteria wyboru drzwi wejściowych do domu

Kryteria wyboru drzwi wejściowych do domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Drzwi wejściowe do domu to wrota do strefy komfortu i najbardziej intymnej przestrzeni dla całej rodziny. Ponadto są gwarancją bezpieczeństwa i ochroną przed włamywaczami i innymi intruzami. Dobry i przemyślany wybór drzwi wejściowych to poważna decyzja, która wymaga pewnych informacji oraz rozważenia niektórych aspektów, takich, jak materiał wykonania czy rodzaj zamków. Przedstawiamy istotne kryteria wyboru drzwi wejściowych do domu.    

Solidny i trwały materiał wykonania 

Drzwi mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Najtańsza, ale też najmniej trwała jest sklejka drewniana. Dwa arkusze cienkiej sklejki z pustą przestrzenią pomiędzy to praktyczne żadne zabezpieczenie, ponieważ każde mocniejsze kopnięcie zapewni obcym, nieproszonym osobom dostęp do Twojego domu. Nie daj się więc skusić niską ceną tego rodzaju drzwi, warto inwestować w swoje bezpieczeństwo. 

Płyta wiórowa to dużo solidniejszy materiał na drzwi wejściowe do domu. Jest to dużo bardziej lity i wytrzymały materiał, dzięki czemu drzwi z płyty są znacznie bezpieczniejsze, niż te ze sklejki. W sposób inny niż rozbrojenie zamka nie ma tu możliwości, by dostać się do mieszkania, jeśli drzwi są odpowiednio zamknięte. 

Tworzywo sztuczne, w zależności od jego jakości może być najbardziej bezpieczną lub zupełnie nie chroniącą opcją, jeśli chodzi o drzwi wejściowe. Drzwi pcv są często dodatkowo zbrojone, jednak jeśli tworzywo jest mniej wytrzymałe i podatne na uszkodzenia. 

Zamki kompatybilne z drzwiami 

W zależności od rodzaju drzwi można w nich stosować różnego rodzaju zamki. Najbardziej podstawowe modele drzwi pozwalają na montaż tylko jednego zamka. Bardziej zaawansowane rodzaje posiadają już dwa zamki, choć nadal jest to podstawowy, prosty zamek, który nie zapewnia najwyższej możliwej ochrony. Tradycyjne zamki są dość łatwe do podważenia i rozbrojenia, zwłaszcza wprawną ręką włamywacza. 

Drzwi z zamkami antywłamaniowymi zapewniają największe zabezpieczenie przed otwarciem ich bez klucza. Tego typu zamki mają kilka boltów, które przy zamknięciu wchodzą w otwory w ramie drzwi. Dzięki takiej konstrukcji zamka jest on niemal niemożliwy do rozbrojenia. 

Izolacja termiczna  

Drzwi zewnętrzne mają jeszcze bardzo ważną funkcję – ochronę przed zimnem. Wejście do domu jest miejscem, w którym najwięcej zimnego powietrza z zewnątrz może wedrzeć się wnętrza. Drzwi wejściowe powinny posiadać dobrą izolację termiczną, ponieważ w zimne dni bez tego w przedpokoju może być naprawdę chłodno. Drzwi zaprojektowane specjalnie po to, by doskonale chronić przed zimnem i upałem możesz kupić w sklepie internetowym https://gerda.pl/produkt/drzwi-do-domow/.

Poza samą izolacją drzwi powinny być także odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi i atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg, mróz czy upał. Również uderzenia przez grad czy fruwające przy silnym wietrze oberwane gałęzie nie powinny być dużym problemem przy dobrej jakości drzwiach wejściowych. 

Wejście do domu powinno być bezpieczne i zarezerwowane tylko dla tych, którzy są do tego upoważnieni przez jego mieszkańców. Solidny materiał wykonania oraz wysokiej klasy zamki zagwarantują, Tobie i Twojej rodzinie spokój i poczucie bezpieczeństwa. Z kolei izolacja, jaką zapewniają mocne i szczelne drzwi ochroni Cię przed zimnem z zewnątrz. To najważniejsze kryteria, jakimi warto kierować się przy zakupie drzwi wejściowych.

Zdj. główne: Luke van Zyl/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*