Pufy i siedziska jako funkcjonalne dekoracje do salonu

Pufy i siedziska jako funkcjonalne dekoracje do salonu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Możliwość przyjmowania gości w pięknym i komfortowym salonie to coś wspaniałego. Na rynku dostępnych jest wiele praktycznych, a zarazem modnych dodatków, które uczynią nasze wnętrza niepowtarzalnymi. Które wybrać? 

Pufy, jak i różnego rodzaju siedziska to akcesoria, które można wstawić do każdego pomieszczenia. Najczęściej znajdują się w salonie. To w nim skupia się życie w ciągu dnia. Dzięki różnego rodzaju pufom i siedziskom z powodzeniem można stworzyć funkcjonalne wnętrze z modnymi dodatkami. 

Praktyczne i dekoracyjne akcesoria – co to oznacza w praktyce? 

Siedziska i pufy kojarzą się Polakom z PRL-em; wtedy był to niezwykle modny dodatek w każdym domu. Dopasowywano je do tamtejszych ław, rzadziej mebli. Dzisiaj wiele się zmieniło. Pufy i siedziska występują w wielu wzorach i kolorach. Mają różnorodne kształty. Można je dopasować do każdego wnętrza. Główną rolę odgrywają w salonie. Stanowią ciekawe uzupełnienie zestawu mebli wypoczynkowych. To tam można je ustawić w widocznych miejscach. Dodają szyku i elegancji. Często jednak są również elementami kontrastowym, wyróżniającym się na tle jasnych kolorów. 

Powinny być stawiane w strategicznych miejscach, tak, aby dobrze służyły domownikom. Nie dość, że są ciekawe z wyglądu, to dodatkowo niezwykle funkcjonalne. Pufy i siedziska, choć niewielkich rozmiarów, w środku są wyposażone w miejsce, w którym można schować drobiazgi, dziecięce zabawki czy sezonowe dekoracje. Będzie to dodatkowa skrytka na różnego rodzaju przedmioty. Pufy doskonale sprawdzą się w mniejszych mieszkaniach. 

Jak praktycznie zastosować siedziska i pufy? 

Jeśli nie macie zbyt wiele miejsca, a chcecie, aby salon był piękny i komfortowy, to nic straconego! Warto skupić się na akcesoriach, które mogą służyć w równym stopniu domownikom lub gościom, i być eleganckim dodatkiem do wystroju wnętrza. Jak funkcjonalnie rozmieścić pufy i siedziska w salonie? 

  1. Umieść je naprzeciwko telewizora lub konsoli

Jeśli w salonie nie ma dużej kanapy, to pufy lub siedziska można ustawić nieopodal telewizora czy konsoli. Powinny stać w strategicznym miejscu, aby zaproszeni goście i domownicy mogli widzieć, co się dzieje na ekranie. Sprawdzą się doskonale, jeśli często zapraszamy do domu gości – graczy lub amatorów dobrego kina. 

  1. Pufa jako stolik dekoracyjny

W salonie można ustawić pufę blisko drzwi lub okna. Wystarczy na niej ułożyć specjalną nakładkę, a zmieni się w dekoracyjny stolik. Należy pamiętać, aby nakładka była ognioodporna, jeśli chcemy na niej ustawić dekoracyjne świece. Pufa może być kącikiem kreatywności dla naszych dzieci albo można umieścić na niej pamiątki czy inną dekorację. 

  1. Kącik czytelniczy

W zależności od wybranego kształtu – pufy lub siedziska mogą stać się miejscem do czytania i relaksu. Na rynku dostępne są niezwykle miękkie modele, które umilą wolny czas i pozwolą się zrelaksować. Takie rozwiązania docenią szczególnie mole książkowe, które lubią odpoczywać w wygodnych warunkach. 

Rodzaje puf – jaką wybrać do salonu?

W sklepach dostępne są trzy podstawowe modele puf. 

  • Pufa walec – stabilna i wytrzymałe. Ma kształt walca, a jej wypełnienie jest zbite i twarde. Nie zmienia swojego kształtu. Ma wewnątrz wolną przestrzeń na przechowywanie drobiazgów. Bez trudu można ją zmienić na stolik z dekoracjami. Ma różne zastosowanie, dlatego jest najczęściej wybieranym akcesorium. 
  • Pufa sako – wypełniona drobnym granulatem. Dopasowuje się kształtem do ciała człowieka. Jest tak duża, że można się na nią położyć! Świetnie sprawdzi się dla moli książkowych, którzy cenią sobie piękny wygląd i wygodę. Występuje w wielu wzorach i kolorach. 
  • Pufa ball – piękne siedzisko w kształcie kuli. Czy praktyczne? Dzieci ją uwielbiają, starsi niekoniecznie. Jest wypełniona sypkim granulatem, więc częściowo się odkształca pod naporem ciężkości. Świetna do ustawienia naprzeciwko konsoli lub telewizora. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*