Jak przygotować się do zamówienia mebli na wymiar?

Jak przygotować się do zamówienia mebli na wymiar?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Meble kuchenne na wymiar to dobra inwestycja. Są dużo trwalsze od tych dostępnych w popularnych sklepach sieciowych, do tego klient ma pełną kontrolę nad tym, jaki produkt ostatecznie do niego trafi. Właściciele mieszkań czy domów, którzy wiedzą już, że takie rozwiązanie by ich interesowało, powinni przygotować się do złożenia zamówienia u stolarza.

Co trzeba wiedzieć przed zamówieniem mebli na wymiar?

Firmy zajmujące się produkcją mebli na wymiar nie wymagają od klientów, aby ci od razu dokładnie wiedzieli, co ich interesuje. Warto jednak jeszcze przed rozmową zastanowić się, jakie wyposażenie w kuchni chciałoby się mieć oraz jakie jego rozłożenie byłoby optymalne. Jeśli ktoś nie jest pewny, jakie rozwiązania w ogóle można wprowadzić do pomieszczenia, należy zrobić listę rzeczy, których oczekuje się od kuchni. Podczas współpracy projektant na jej podstawie podpowie, jakie systemy można zamontować w meblach.

Przed rozmową ze stolarzem należy określić swój budżet. Koszt kuchni na wymiar nie jest nigdy narzucony z góry, zależy od kilku czynników, w tym:

  • materiałów, z jakich zostaną wykonane meble i blaty,
  • systemów, które zostaną zamontowane w wyposażeniu kuchni,
  • wykończenia frontów,
  • dodatkowych modyfikacji, które klient będzie chciał wprowadzić.

Klient, który wie mniej więcej, ile może przeznaczyć na meble na wymiar, będzie sprawniej współpracował z projektantem i stolarzem. Nie dojdzie także do konieczności rezygnowania z wymarzonych rozwiązań przez brak środków.

Jak przygotować się do rozmowy z projektantem?

Pierwszym krokiem do zamówienia konkretnych mebli na wymiar jest spotkanie się z projektantem. Przed nim warto przejrzeć stronę wybranej firmy, na przykład https://www.fabrykamebli.pl/. Właściciele zazwyczaj umieszczają na nich przykładowe realizacje, które wcześniej ukończyli. Warto się z nimi zapoznać i zainspirować. Projektantowi zawsze będzie łatwiej przygotować coś, o czym marzy klient, jeśli wcześniej zobaczy, co dokładnie mu się spodobało albo na czym mu zależy.

Przed spotkaniem warto przygotować sobie listę pytań. Mogą odnosić się bezpośrednio do produkcji mebli na wymiar, w tym tego, ile może ona trwać albo kto konkretnie się nią zajmie. Klient może skupić się także na innych niejasnych dla niego kwestiach, na przykład sposobie, w jaki wyposażenie zostanie dostarczone do jego domu czy mieszkania, dopłatach za montaż i ewentualnych zniżkach. Wszystkie niepewności powinny zostać rozstrzygnięte, zanim złoży się zamówienie i wpłaci się zaliczkę czy pierwszą ratę za produkty.

Fot.: Rune Enstad/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*