Farba tablicowa magnetyczna. 5 pomysłów na zastosowanie

Farba tablicowa magnetyczna. 5 pomysłów na zastosowanie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Farba tablicowa umożliwia stworzenie spersonalizowanej dekoracji. Można na niej napisać dowolny tekst czy narysować grafikę, a potem wszystko zmyć i zacząć od nowa. Podpowiadamy, gdzie można ją wykorzystać.

Jakie są zalety farby tablicowej?

Farba tablicowa daje nieograniczone możliwości w aranżacji różnego rodzaju wnętrz. Wszystko dzięki temu, że bezkarnie piszemy i rysujemy po jej powierzchni. Tak zwana tablicówka jest bardzo uniwersalna – można bez problemu pomalować nią nie tylko ściany, ale także meble, urządzenia AGD, drewno, niektóre tworzywa sztuczne i metalowe. Ponadto jest wodoodporna, dzięki czemu bez problemu można stosować ją w kuchni, a nawet w łazience.

Wbrew powszechnej opinii farba tablicowa jest dostępna w różnych kolorach, nie tylko w czarnym (chociaż tutaj najlepiej widać na niej kredę), ale też w niebieskim, czerwonym, żółtym, czy białym.

Przy zakupie tablicówki warto zwrócić uwagę na jej jakość, a także na jakość kredy – ważne, by nie była ona pyląca, gdyż pył może osiadać na meblach, podłodze i wszędzie dookoła.

Farba tablicowa w kuchni

Jednym z najpopularniejszych zastosowań farby tablicowej w domu jest kuchnia. Zamiast przyklejać na lodówkę przysłowiowe żółte karteczki, czy przyczepiać notatki magnesem, warto wyznaczyć miejsce, gdzie będzie można dowolnie wszystko zapisywać.

Tablicówka może pokrywać całą ścianę w kuchni czy jadalni albo niewielką jej część, przykładowo wydzieloną jeszcze ozdobną ramką. Może też być świetnym rozwiązaniem zamiast szkła czy płytek między dolną a górną zabudową kuchennych szafek.

Taka przestrzeń pozwala zapisać informacje skierowane do domowników albo też zanotować przepisy, menu, czy aktualizowaną co chwilę listę zakupów, bądź narysować dowolne wzory.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, tablicówką można pokryć inne miejsca, na przykład fragmenty doniczek, by zapisać na nich nazwy kwiatów czy ziół, słoików lub pudełek.

Farba tablicowa w pokoju dziecka

Dzieci uwielbiają wszelkie malowanie, rysowanie i inne bazgrolenie. Czasem chcą oddawać się twórczej pracy nie w tym miejscu, co powinny, czyli na meblach albo  ścianie czy tapecie. Plamy z mazaków potrafią być bardzo trudne do usunięcia.

Tutaj z pomocą przychodzi farba tablicowa, po której maluch może dowolnie i bez obaw pisać co tylko sobie zamarzy.

Taką farbą można pokryć całą ścianę albo zrobić z niej ciekawą dekorację – pomalować w kształcie domku i ozdobić krawędzie listewkami. Dobrym sposobem jest też pokrycie tablicówką blatu stolika albo frontu szafy. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, dostępnego miejsca i naszych preferencji.

Farba tablicowa w domowym gabinecie

Domowy gabinet czy biuro często wymaga posiadania tablicy, do której możemy przyczepić karteczki i nie rozrzucać ich po całym biurku. Z powodzeniem można zastąpić zwykłą korkową tablicę farbą tablicową. Dzięki temu wszelkie zapiski będą uporządkowane, a w razie burzy mózgów wszystko można napisać, zmazać i znowu napisać.

>> Przeczytaj także: Plakaty – nowoczesne i stylowe ozdoby do każdego wnętrza

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że matowa czerń tablicówki prezentuje się bardzo elegancko i świetnie nadaje się do charakteru tego pomieszczenia.

Farba tablicowa w łazience

Łazienka nie jest oczywistym wyborem, jeśli chodzi o zastosowanie farby tablicowej. Dalej wielu z nas wypełnia ściany od góry do dołu kafelkami. Warto pomalować nią choćby fronty szafek, by cieszyć się niecodzienną i oryginalną aranżacją, na którą każdy gość zwróci uwagę. Wówczas cała łazienka nabierze nowoczesnego charakteru. Świetnie będzie prezentować się w towarzystwie drewna.

Farba tablicowa w korytarzu

Na koniec jeszcze zostaje nam korytarz, czyli miejsce, gdzie pomalowanie całej ściany lub choćby małego jej fragmentu bardzo usprawnia komunikację z domownikami. Wiadomo, że jeśli chcemy zostawić wiadomość, to tutaj na pewno nie da się jej przeoczyć. Ponadto można też zostawić miłą wiadomość czy przypomnienie.

Warto pomyśleć o pomalowaniu tablicówką miejsc stale narażonych na zabrudzenia, takich jak okolice drzwi, zabudowy, czy szafki na buty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*