Co warto wiedzieć przed montażem klimatyzacji?

Co warto wiedzieć przed montażem klimatyzacji?

Joseph Mucira/pixabay.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Montaż klimatyzacji może być elementem większego remontu, bądź jednodniową ingerencją w naszą codzienną rutynę. Bez względu na to, który rodzaj instalacji nas dotyczy, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Oto co musisz wiedzieć przed wejściem ekipy monterskiej do Twojego domu!

Rodzaj montażu – dobierz go do stanu mieszkania

Klimatyzacje możesz instalować niezależnie od stanu wykończenia mieszkania, ale prawdą jest, że osoby, które znajdują się na etapie remontu lub wykończenia mieszkania mają więcej opcji. Mogą oni zdecydować się na szybką instalację standard, ale też na nieco bardziej zaawansowaną, taką jak instalacja dwuetapowa.

Jeśli jedyną zmianą w mieszkaniu ma pozostać klimatyzacja, wybierz instalację standard, która gwarantuje minimum ingerencji w dotychczasowy wygląd wnętrza. Jest to również najszybsza opcja – działającą instalację chłodzącą możesz mieć już nawet po sześciu godzinach!

Zakup klimatyzatora – na co się zdecydować?

Klimatyzacja do mieszkania musi być dostosowana do kilku cech wnętrza, w którym ma zostać zainstalowana. Po pierwsze, dopasuj jej moc do powierzchni, która będzie przez nią chłodzona. Uwzględnij też wysokość sufitu – im wyższe mieszkanie, tym większa kubatura i ilość powietrza do schłodzenia. Zwróć też uwagę na poziom nasłonecznienia wnętrza, a także liczbę osób, które przebywają w nim na co dzień – klimatyzator dla singla może mieć mniejszą moc niż ten zapewniający chłód czteroosobowej rodzinie.

Przygotowanie przestrzeni należy do Ciebie

Oczywiście nie chodzi nam o usuwanie mebli z pokoju. Jednak zabezpieczenie książek i usunięcie kruchych, drobnych przedmiotów, które w procesie montażu mogłyby zostać strącone lub uszkodzone – już tak. Warto też wybrać miejsce, w którym klimatyzator ma się znajdować. Monterzy będą musieli zweryfikować, czy możliwe jest jego umieszczenie właśnie tam, ale ostatecznie klimatyzacja ma służyć mieszkańcowi mieszkania, dlatego warto znać swoje preferencje.

Na stronie https://iklimat.pl/ znajdziesz więcej informacji na temat przygotowania, a także przebiegu procesu montowania klimatyzacji. Dzięki temu będziesz mógł zaplanować przygotowania tak, aby sam montaż przebiegł bez żadnych problemów.

Monterzy – o co nigdy Cię nie poproszą?

Obawiasz się wpuszczenia obcych mężczyzn do swojego mieszkania? Ostrożność jest warta szacunku! Co ważne, profesjonalni monterzy są świadomi nietypowości tej sytuacji – dlatego nigdy nie wejdą przed poinformowaniem Cię, w jakim celu dzwonią do drzwi. Po wejściu najprawdopodobniej zadadzą kilka pytań, mających potwierdzić zakres ich prac – np. gdzie urządzenie zostanie zamontowane, w którym miejscu mogą wyprowadzić rurę odprowadzającą gorące powietrze i tym podobne zagadnienia. W razie, gdyby wybrane przez Ciebie miejsce na klimatyzator nie spełniało podstawowych warunków instalacji, specjaliści zasugerują Ci alternatywę, którą będziesz mógł zaakceptować lub poprosić o modyfikację. Monterzy nie powinni mieć też problemów z faktem, że chcesz obserwować ich pracę (jednak mogą Cię prosić o zmianę miejsca ze względu na Twoje bezpieczeństwo czy dostęp do przestrzeni, w której będą pracować). Profesjonalny monter nigdy nie zasugeruje opuszczenia przez Ciebie mieszkania na czas remontu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*