Żaluzje fasadowe – funkcjonalna i estetyczna osłona okienna

Żaluzje fasadowe – funkcjonalna i estetyczna osłona okienna
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Żaluzje fasadowe to praktyczne osłony okien montowane na zewnątrz budynku. W odróżnieniu od rolet doskonale sprawdzają się w obiektach o dużej ilości przeszkleń. Pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale stanowią również estetyczną dekorację fasady, zwłaszcza, że dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej. Nadają elewacji nowoczesnego sznytu i wpływają na podniesienie standardu lokali. Ich konstrukcja opiera się na podłużnych poziomych lamelach, które można dowolnie opuszczać i podnosić, a także ustawiać pod wybranym kątem nachylenia.

Żaluzje zewnętrzne – skuteczne ochrona przed promieniami słonecznymi

Największy atut żaluzji zewnętrznych stanowi skuteczna ochrona przed nadmiarem promieni UV. Dzięki mechanizmowi umożliwiającemu swobodną regulację kąta nachylenia listewek jest możliwe dostosowanie stopnia zacienienia wnętrza do indywidualnych potrzeb oraz upodobań jego użytkowników. Lamele można ustawić tak, aby przedostawało się do niego sporo światła dziennego lub jedynie jego minimalna porcja, pozwalająca na komfortowe użytkowanie pomieszczeń w ciągu dnia. Żaluzje fasadowe przydadzą się również nocą. Sterowanie kątem pochyłu lameli umożliwia odizolowanie się od świateł neonów, ulicznych latarni czy wścibskich spojrzeń mieszkańców sąsiednich budynków.

Żaluzje fasadowe – element termicznej izolacji budynku

Montaż żaluzji elewacyjnych to gwarancja komfortowego funkcjonowania we wnętrzach budynków zarówno latem, jak i zimą. Tego rodzaju osłona okienna umożliwia utrzymanie stałego poziomu temperatury. W upalne dni chroni przed nagrzaniem wnętrza, natomiast zimą, zapobiegając utracie ciepła, nie dopuszcza do jego wychłodzenia. Pośrednią korzyścią płynącą z instalacji żaluzji fasadowych są zatem niższe rachunki za ogrzewanie. Rozwiązanie to pozwala także częściowo zniwelować hałas uliczny dochodzący do wnętrza budynku.

Automatyzacja systemu żaluzji elewacyjnych

Decydując się na montaż żaluzji fasadowych warto zainwestować w mechanizmy pozwalające na ich komfortowe użytkowanie oraz gwarantujące dodatkowe funkcjonalności. Ofertę dla zainteresowanych tego rodzaju rozwiązaniami ma między innymi firma https://sunfas.pl/. Korzystając z jej usług można wyposażyć osłony okienne w napęd elektryczny oraz włączyć żaluzje do systemu inteligentnego zarządzania nieruchomością. Możliwe jest także zapewnienie współpracy żaluzji fasadowych z systemem automatyki pogodowej, czyli urządzeniami na bieżąco monitorującymi warunki atmosferyczne.

Zdj. główne: Zane Lee/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*