Kto powinien wybrać ściany przesuwne?

Kto powinien wybrać ściany przesuwne?

Nastuh Abootalebi/unsplash.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ściany przesuwne są nie tylko praktyczne, ale i estetyczne. Dzięki nim możliwe jest lepsze zagospodarowanie przestrzeni i oddzielenie poszczególnych pomieszczeń. Bywają nazywane również ściankami mobilnymi lub ruchomymi, a wszystko ze względu na ich zastosowanie. Kto powinien zdecydować się na montaż drzwi przesuwnych?

Czym są ściany przesuwne?

Ściany przesuwne, które można zamówić na stronie: https://optimalpoland.pl/, niegdyś kojarzyły się głównie z tradycyjnym, japońskim stylem, lecz obecnie są bardzo popularne w nowoczesnych wnętrzach. Ich rozmiary na ogół odpowiadają wysokości danego pomieszczenia, a więc są niezwykle proste w obsłudze i nie wymagają poświęcenia ogromu czasu na montaż, który również jest bardzo łatwy. Dzięki ścianom przesuwnym możliwe jest oddzielanie danego pomieszczenia od pozostałych lub w razie potrzeby – utworzenie przestrzeni otwartej. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, które dodatkowo zapewni komfortowy poziom prywatności. Co ciekawe, tego typu ściany nie zajmują wiele miejsca, więc zaoszczędzona powierzchnia podłogowa może zostać wykorzystana w inny, innowacyjny sposób.

Zalety ścian przesuwnych

Zalety, które posiadają ściany przesuwne są naprawdę liczne. Jedną z nich jest ich ogromna estetyka, która idealnie współgra z niemalże każdym stylem wnętrzarskim i doda mu niepowtarzalnego charakteru. Jednakże dzięki ścianom przesuwnym można również w sposób prosty dokonać podziału danego pokoju. Jest to doskonałe rozwiązanie np. w sytuacji, gdy pragniemy wydzielić pokój dziecięcy czy zablokować przepływ zapachu z kuchni, w której przygotowywane są potrawy, do pozostałych pomieszczeń. Oprócz tego za sprawą takich ścianek można stworzyć domowe biuro, w którym będzie panować atmosfera prywatności, która jest bardzo ważna przy wykonywaniu pracy. Wedle uznania można postanowić o zagospodarowaniu wielofunkcyjnej przestrzeni, która w ciągu dnia będzie pełnić funkcję biura, zaś w nocy – wygodnej sypialni. Ruchome ściany z prowadnicami sufitowymi pozwalają na zaoszczędzenie mnóstwa miejsca i dają możliwość innego wykorzystania posadzki.

Jakie są rodzaje ścian ruchomych?

Wyróżniamy dwa rodzaje ścianek przesuwnych. Pierwsze z nich to ściany harmonijkowe, które przesuwają się na zasadzie składania. Zatem, aby ją przesunąć trzeba skupić się na uważnym, lecz stosunkowo szybko przebiegającym składaniu każdego z elementu niczym harmonijkę. Obecnie znacznie popularniejsze są ścianki z prowadnicami lub na rolkach, które można zamontować na suficie i dzięki temu cieszyć się wrażeniami estetycznymi oraz praktycznością takiego rozwiązania.

Ściany przesuwne można podzielić również ze względu na materiał, z którego zostały wykonane (np. ścianki mobilne szklane). Do domu z pewnością będą pasować eleganckie ścianki stworzone z drewna, z kolei do pomieszczeń biurowych najlepiej wybrać produkt wytworzony z tworzyw sztucznych, które doskonale sprawdzą się w nowoczesnych, jasnych wnętrzach i dodadzą im profesjonalnego wyglądu.

Ścianki przesuwne, zwane też mobilnymi to wybór praktyczny. Pozwalają korzystniej zagospodarować zarówno przestrzeń mieszkalną, jak i biurową oraz zapewnić prywatność. W zależności od rodzaju, sposób ich przesuwania może się nieco różnić, lecz zarówno modele harmonijkowe, jak i z prowadnicami są niezwykle proste w użytkowaniu i bez problemu się składają czy otwierają. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego wykonano ściankę i dopasować go pod względem trwałości oraz estetyki, która powinna odpowiadać stylowi urządzenia lokalu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*