Jesienne ozdoby do domu, które wykonasz z dzieckiem

Jesienne ozdoby do domu, które wykonasz z dzieckiem
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jesień to idealna pora roku na stworzenie ze swoim dzieckiem pięknych ozdób do domu. Kasztany, żołędzie, kolorowe liście – możliwości jest wiele! 

Urozmaicenie wnętrz swojego domu

Każda pora roku niesie ze sobą jakieś dary natury. Jesień jest zdecydowanie najlepszą porą do tego, aby odwiedzić las lub park i zebrać wiele ozdób, które dosłownie leżą na ziemi i czekają na to, aż ktoś je podniesie. Co możemy wykorzystać? Przede wszystkim kolorowe liście, różne gałązki oraz niezmiennie popularne kasztany. Jesienne dekorowanie domu to świetna okazja do rodzinnego spaceru i kreatywnego spędzenia czasu wolnego ze swoją pociechą. 

Wspólne robienie jesiennych dekoracji

Chyba każdy z nas pamięta zajęcia z plastyki i wykonywanie ludzików z kasztanów. Przygotowując do szkoły kasztanowe ludziki i zwierzątka, ćwiczymy swoje zdolności manualne. Warto więc, abyśmy tego samego nauczyli nasze dzieci. Co więcej, kreatywne spędzanie czasu poprawi wszystkim nastrój i zbliży was do siebie. Oto kilka naszych pomysłów na jesienne dekoracje: 

Wieniec z liści

Jesień rozpieszcza nas swoimi kolorami. Z pięknych liści możecie wykonać wieniec, który potem możecie powiesić na drzwiach do waszego domu. Jak go wykonać? Potrzebne Wam będą:

  • suszone, kolorowe liście – jest to oczywiście absolutna podstawa naszej pracy,
  • tekstura, z której wycinamy okrąg o pożądanej średnicy, 
  • klej na gorąco,
  • sznurek, który przyda się do powieszenia wieńca z liści na drzwiach.

Po odrysowaniu i wycięciu koła z tekstury przechodzimy do przygotowania liści. Te mają być oczyszczone i wysuszone oraz pozbawione ogonków. Teraz wystarczy przykleić liście do tektury, zaczynając od większych, a kończąc na mniejszych. Wraz z dzieckiem z pewnością znajdziecie swój sposób na dobranie kolorów. Po wyschnięciu tektury możemy przeciągnąć sznurek przez otwór. Taki wieniec może zdobić również stół w salonie lub w jadalni. 

Jesienny słój

Jest to niezwykle prosta do wykonania dekoracja. Wykorzystać do niej możemy dowolne jesienne ozdoby np. kasztany, liście i gałązki. Wkładamy ozdoby do słoika, estetycznie je układamy, a następnie stawiamy słoik w wybranym miejscu. Taki jesienny słój świetnie będzie się prezentował na stoliku do kawy czy na komodzie.

Świece ozdobione liściem

Ta równie łatwa do wykonania ozdoba wymaga jedynie sznurka, kolorowych oraz osuszonych liści i wysokiej świecy. Wykonanie tej ozdoby jest banalnie proste i dziecko może ją zrobić samodzielnie. Wystarczy umieścić liść na środku świecy i przymocować sznurkiem. Na końcu warto zawiązać kokardkę i gotowe! 

Złocista girlanda

Do tej ozdoby również wykorzystamy nasze złote, jesienne liście. Do wykonania girlandy będziemy potrzebować sznurka, drewnianych klamerek, liści oraz złotej farby w sprayu. Wystarczy, że liście pomalujemy farbą w wentylowanym miejscu, a po wyschnięciu przypniemy je klamerkami do sznurka. Jeśli chcemy zachować różnorodność kolorów, możemy nie malować liści, tylko oczyścić je i wysuszyć.

Ludziki z kasztanów

Nie mogło oczywiście zabraknąć kasztanów, które idealnie nadają się do stworzenia pięknych ludzików i zwierzątek. Do ich wykonania potrzebujemy oczywiście kasztanów i zapałek. Po stworzeniu postaci, z połączonych zapałkami kasztanów, śmiało możemy je rozmieścić na meblach i parapetach. Świetna zabawa dla dzieci gwarantowana!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*