Jak przechowywać buty?

Jak przechowywać buty?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przechowywanie obuwia w mieszkaniu może być dość kłopotliwe. Niestety wiele osób nie wie, gdzie może chować buty, zwłaszcza jeśli mamy dość dużo domowników. Istnieją jednak proste rozwiązania, które pomogą nam w schowaniu wszystkich par butów w niewidoczny sposób.

Długa szafka w przedpokoju

Producenci mebli tworzą bardzo pomysłowe projekty, które sprawdzają się nie tylko jako eleganckie dopełnienie naszego mieszkania, ale przede wszystkim są świetnym miejscem do przechowywania. Jedną z takich propozycji jest długa szafka na buty, która jednocześnie może być idealnym siedziskiem. Dwie półki umieszczone pod siedziskiem pozwalają na przechowywanie nawet kilkunastu par butów. Można postawić ją pod ścianą w przedpokoju. Jej funkcjonalność na pewno idzie w parze z wygodą oraz świetnym designem. Różne rodzaje obicia siedziska, a także możliwość dobrania poduszek na siedzisko sprawia, że szafkę można dopasować do stylu naszego mieszkania. 

Pudełka na buty

Niewiele osób przechowuje buty w oryginalnych pudełkach.  Bardzo dobrym pomysłem są specjalne pudełka na buty, które zajmują znacznie mniej miejsca. Buty ułożone są jeden na drugim, dzięki czemu pudełko zajmuje o połowę mniej miejsca. Dodatkowo między butami jest specjalna przegroda, dzięki czemu nie deformują się one w trakcie przechowywania. Wiele osób chwali sobie takie rozwiązanie, ponieważ rzadziej używane buty można schować na półkę do szafy.

Organizery na buty do szafy

Do przedpokoju, w którym nie mamy miejsca na duże półki na buty, dobrym rozwiązaniem są organizery na buty, które możemy powiesić na drążku w szafie lub na wieszaku w przedpokoju. Są one składane i wykonane z materiału. Łatwo można je wyczyścić i złożyć. Buty w organizerze łatwo ułożyć według naszych upodobań. Półki ułożone są w nim jedna nad drugą, dzięki czemu sam organizer nie zajmuje wiele miejsca. 

Ukośne półki na ścianie

Jeśli w przedpokoju mamy nieużywaną przestrzeń np. nad siedziskiem, czy też pomiędzy zabudowaną szafą a drzwiami od salonu, czy innego pokoju, możemy ją łatwo wykorzystać na przechowywanie obuwia. Ukośnie przymocowane do ściany półki pozwolą na segregowanie i przechowywanie naszych butów. Są tak przymocowane, aby buty nie ześlizgiwały się z nich, a jednocześnie mogły pomieścić wiele par butów w jednym miejscu. 

Pufa – siedzisko z ukrytym schowkiem

Jeśli w przedpokoju nie mamy miejsca na półkę na buty, warto zainwestować w siedzisko z ukrytym schowkiem. Pod poduszką ukryta jest przestrzeń, w której możemy schować nieużywane  przez nas na co dzień obuwie. 

Wiszący organizer na buty 

Wiszące organizery są dostępne również w wersji z kieszeniami, do których zmieścimy np. letnie buty czy klapki dla domowników. Organizer można umieścić w szafie lub  na drzwiach wejściowych. To prosty sposób na przechowywanie butów w momencie, kiedy brakuje nam już na nie miejsca w szafie.

Wysuwane szuflady pod schodami

Często przestrzeń pod schodami jest przez nas nieużywana. Można łatwo ją wykorzystać, wykonując w niej zabudowany schowek na buty. Wysuwane półki na buty pozwolą na umieszczenie na nich wszystkich naszych butów czy kapci dla gości. Co ważne można stworzyć półki o różnych wysokościach, dzięki czemu pod schodami zmieścimy nie tylko niskie buty, ale również obuwie z wysokimi cholewami, np. zimowe kozaki.

Designerska drabinka na szpilki

Dla fanek wysokich obcasów projektanci przygotowali drewniane drabinki, na których można zaczepić buty na wyższym obcasie. Nie zajmują one wiele miejsca i pozwalają na łatwe segregowanie ulubionych szpilek.

Wieszak na buty

Z myślą o niewielkich mieszkaniach stworzono również stojące wieszaki na buty. Dzięki zamontowanych w nich prawidłach mamy pewność, że buty podczas przechowywania nie zmienią swojego kształtu. Na dole wieszaka znajdują się wysokie prawidła, dostosowane do zimowych butów, takich jak kozaki. Wyżej z kolei znajdziemy miejsce na niższe buty. Na jednym wieszaku znajdziemy miejsce nawet dla dwudziestu par butów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*