Trendy kolorystyczne we wnętrzach 2021

Trendy kolorystyczne we wnętrzach 2021
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Z każdym rokiem zmieniają się wnętrzarskie trendy. I choć w modzie pozostaje podobna estetyka, w jej granicach następują zmiany kolorystyki, faktur i deseni, które w danym sezonie robią największą furorę. 

Trendy kolorystyczne we wnętrzach 2021 nie zaskakują. Są kontynuacją tego, co dzieje się na rynku wnętrzarskim od paru lat. W dalszym ciągu trwa moda na pastele (w tym sezonie w kwiatowych odcieniach) oraz barwy związane z ziemią i roślinnością. Tegorocznym zaskoczeniem mogą być natomiast kolory Pantone. 

>> Zobacz też: Nowe trendy wnętrzarskie na 2021. Co nas czeka w tym roku?

  1. Kolory Pantone 

Pantone to amerykańska firma poligraficzna, która już od 21 lat co roku wybiera Kolor Roku. Przewiduje on kolorystyczne trendy zarówno we wzornictwie, jak i w przemyśle modowym. Ten rok był jednak wyjątkowy. Pantone postanowiło wybrać aż dwa kolory – Ultimate Gray (chłodny odcień szarości) i Illuminating (radosna, mocna żółć). Podobno mają one odnosić się do zeszłego, pandemicznego roku. Szarość została wybrana jako stabilna oaza spokoju, a energiczny żółty ma podnosić na duchu i rodzić nadzieję. 

  1. Kolory ziemi, roślinności

Jednym z najmodniejszych trendów kolorystycznych tego roku są barwy ziemi. Wszelkie ciepłe brązy i beże, które wydają się stabilne, stonowane i po prostu przyjazne. Można łączyć je z czerwieniami i odcieniami bordo, a także z odcieniami symbolizującymi roślinność i wodę. Z tego względu w modzie pozostają również wyraźne odcienie zieleni. Mocne, jednak nie jaskrawe, wprowadzające w pomieszczenia harmonię z naturą. Największym powodzeniem cieszy się w tym roku butelkowa zieleń, najchętniej łączona z musztardowym odcieniem żółci. Niebieski natomiast symbolizujący wodę i powietrze, pojawiać się będzie w aranżacjach w 2021 roku w stonowanych odcieniach – łączonych z domieszką szarości lub bieli. 

  1. Kolory kwiatów

Żeby nie było za nudno, w 2021 królować będą również odcienie różu i fioletu. Oczywiście, te pastelowe! Delikatne kolory kojarzone z bukietem wiosennych, pełnych uroku kwiatów, pojawiać się będą zarówno w sypialniach shabby chic lub retro, jak i tych bardziej nowoczesnych odsłonach. Łączone z beżem i szarością będą tworzyć ponadczasowe kompozycje w stylu glamour, obok których nie sposób przejść obojętnie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*