piątek, 9 czerwca, 2023

Święta to czas spotkań z najbliższymi. Wraz z pierwszą gwiazdką zasiadamy do stołu pachnącego siankiem i pysznymi potrawami, przy którym rozmawiamy, śpiewamy kolędy, otwieramy prezenty. Wigilijny stół to zdecydowany bohater tego wieczoru. Pięknie nakryty, podkreśli wyjątkową atmosferę świąt. 

Złote detale

Dodatki w kolorze złota zachwycą nie tylko miłośników stylu glamour. Zastawa ze złotym wykończeniem i złote sztućce w połączeniu z granatem, czerwienią czy ciemną zielenią będzie wyglądała stylowo i z klasą. Świece w złotych świecznikach i subtelnie rozsypane, na obrusie, połyskujące confetti w kształcie gwiazdek dodadzą blasku i elegancji całej aranżacji.   

nakrycia stołu w kolorze złota
Image by Terri Cnudde, form: pixabay.com

Eko deco

Elementy wciąż bardzo modnego, eko – trendu z powodzeniem możemy wprowadzić podczas dekorowania wigilijnego stołu. Sztuce przewiązane jutową kokardą i zielona gałązka żywego świerku na serwetce, z pewnością wprowadzą gości w sielski nastrój. Filiżanki ze świątecznym wzorem i lniane serwetki w naturalnym kolorze, idealnie będą korespondowały z drewnianymi dekoracjami w kształcie choinki ułożonymi na stole. Taka aranżacja z pewnością urzeknie naszych gości. 

Klasyczna czerwień

Śnieżnobiała zastawa ułożona na czerwonym obrusie zawsze będzie wyglądać modnie i elegancko. Klasyczne zestawienie czerwieni, która jest symbolem miłości i  z ciemną zielenią w odcieniu choinki stworzy piękne tło dla wigilijnych potraw.

>> Zobacz także: Jak złożyć serwetki na wigilijny stół?

Czerwone dodatki możemy także ułożyć na białych talerzach. Połyskujące bombki, czerwone świece, serwetki przewiązane rubinową wstążką z pewnością wprowadzą nutkę magii w ten wyjątkowy i niepowtarzalny wieczór.

nakrycie wigilijnego stołu
Image by Jill Wellington, from: freepik.com
Tagi: , ,

Powiązany artykuł

0 komentarzy

Dodaj komentarz