Świąteczne dekoracje z origami – hit czy kit?

Świąteczne dekoracje z origami – hit czy kit?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zwierzątka, kwiaty, wazony, a nawet skomplikowane instalacje na ścianę. To wszystko możemy wykonać z papieru. Origami to nie tylko ciekawe hobby, ale również sposób na przystrojenie swojego mieszkania! Sprawdź!  

Dekoracje wykonane z papieru mogą być niebanalną ozdobą. Wykonane samodzielnie dają podwójną satysfakcję. Obecnie zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Dotychczas kojarzyły się tylko z kwiatami, które wykonywało się na przyjęcia komunijne lub ślubne. Teraz mogą stanowić ciekawą ozdobę pokoju dziecięcego, czy stanowić część kompozycji, która wzbogaci salon. 

Co to jest origami?

Większość osób kojarzy origami tylko ze zwierzątkami lub figurami geometrycznymi z papieru. Sztuka składania papieru sięga jednak bardzo dawnych czasów i ma swój początek w Chinach. Później została rozwinięta w Japonii i tam też spopularyzowana. Sekret polega na tym, że figury i ozdoby powstające tą techniką mogą być tylko efektem składania, nie cięcia, klejenia czy ozdabiania. Chociaż obecnie dopuszcza się drobne formy ozdabiania. 

dekoracje z kolorowego papier
Image by Taken, from: pixababy.com

Dekoracje z origami –  jakie i gdzie?

Wbrew pozorom papier ma wiele zastosowań, a origami to nie tylko zwierzątka z papieru. Dekoracje z origami możemy wykorzystać np. podczas dekorowania domu na święta. Bombki z papieru dobrze komponują się z naturalnym drzewkiem i wiklinowymi ozdobami. Wielkanoc wzbogacą papierowe jajka oraz króliki. Osoby, które obchodzą Halloween, zamiast sięgać po prawdziwą dynię, której wycinanie jest bardzo czasochłonne i wiąże się z niemałym bałaganem, mogą taką samą ozdobę lub lampion wykonać z papieru. 

Dynia origami ma jeszcze jedną zaletą – wytrzyma zdecydowanie dłużej niż jej naturalny pierwowzór. Z pewnością zachwyt gości podczas wspólnego obiadu wzbudzą łabędzie lub kompozycja kwiatowa, wykonana metodą origami. Wśród entuzjastów skandynawskiego stylu furorę robią również głowy zwierząt z orgiami, które idealnie nadają się do pokoju dziecięcego. Niebanalną ozdobą są też obrazy z użyciem figur z papieru. Z papieru możemy również stworzyć odpowiednik cotton balls i wsadzić w nie nienagrzewające się lampki LED. 

Dzieci uwielbiają papier

Papierowe ozdoby do dziecięcego pokoju to świetny pomysł. Możemy wspólnie z naszymi dziećmi wykonać zwierzątka i zabawki z papieru. W internecie, w serwisie YouTube znajdziemy filmy, jak krok po kroku wykonać lisa, wilka, czy nawet jeża z papieru. To nie tylko okazja do wspólnego spędzenia czasu, ale także rozwinięcia zdolności manualnych i kreatywności naszych dzieci. Dodatkowo możemy również stworzyć różnego rodzaju pudełka ozdobne, które dzieci mogą wykorzystać do zabawy jako papierowe klocki, czy pojemniczki na swoje skarby.

Hit czy kit?

Obecnie panuje moda na rękodzieło, dlatego dekoracje origami idealnie wpasowują się w ten trend. Papierowe ozdoby pięknie uzupełniają drewniane elementy w stylu skandynawskim, czy metalowe w industrialnym. Oba te style są bardzo modne już od kilku sezonów. Możliwe jest wykonanie dekoracji, które na pierwszy rzut oka nie wskazują na to, że zostały wykonane z papieru. Świetnym przykładem są wazony w stylu skandynawskim, które możemy wykonać metodą origami. 

Dużą popularnością cieszą się też papierowe koszyczki czy abażury na lampki LED. Unikatową ozdobą wnętrza w tym przypadku z pewnością będzie papierowy zegar. Co istotne, papier jest bardzo wdzięcznym surowcem, nie jest drogi i przy pomocy filmów instruktażowych z łatwością stworzymy pożądane figury. Podczas wykonywania origami ogranicza Cię jedynie wyobraźnia, więc puść wodzę fantazji i zacznij tworzyć! 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*