czwartek, 8 czerwca, 2023

Wiosna to czas kiedy zyskujemy dodatkową energię do zmian w naszych wnętrzach, to także okazje do świątecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. I choć święta Wielkanocne trwają krótko, warto pomyśleć o dekoracjach domu, które zostaną z nami na dłużej i wprawią nas w pogodny, wiosenny klimat. Oto sposób na szybką i prostą dekorację świąteczną.

Aby przygotować wielkanocne ozdoby wcale nie potrzeba wielkiego talentu ani skomplikowanych narzędzi, wystarczy trochę filcu, kolorowych tasiemek, kleju na gorąco i odrobinę wyobraźni. To także pomysł na kreatywne spędzenie czasu z dziećmi. Wspólne tworzenie świątecznych dekoracji to doskonała okazja by opowiedzieć pociechom o wielkanocnych zwyczajach i o tym jak wyglądały święta naszego dzieciństwa.

Filcowe zajączki

Do wykonania ozdób z filcu potrzebne będą:

  • nożyczki,
  • klej na gorąco,
  • szablon zajączka,
  • kawałki kolorowego filcu,
  • wata lub inne wypełnienie,
  • czarny marker.

Z wydrukowanego wcześniej na kartce szablonu odrysowujemy zajączka na filcowym arkuszu, następnie wycinamy dwa identyczne kształty. Jeśli mamy wprawę w rysowaniu tego typu zwierzątek szablon nie będzie konieczny. Wycięte zajączki przykładamy do siebie i zszywamy zostawiając otwór na wypełnienie. Zaszytego zajączka wypełniamy watą i rysujemy oczy oraz nosek z wąsikami. Tak wykonane filcowe ozdoby z pewnością pięknie będą prezentowały się przy półmisku z pisankami na wielkanocnym stole.

Tagi:

Powiązany artykuł

Brak powiązanych artykułów

0 komentarzy

Dodaj komentarz