Nastrojowe oświetlenie do sypialni – jakie lampy wybrać?

Nastrojowe oświetlenie do sypialni – jakie lampy wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sypialnia to prywatna przestrzeń do relaksu. Dlatego warto zadbać o to, by była naprawdę przytulna i nastrojowa. Wielki wpływ na charakter miejsca ma właściwie dobrane oświetlenie, które spełnia równocześnie role praktyczne i dekoracyjne.

Jakie lampy zastosować, by sypialnia zyskała niepowtarzalny klimat, w pełni przyjazny dla użytkowników? Czym wyróżniają się popularne modele lamp, wpisujące się w bieżące trendy? Więcej na ten temat przeczytacie w dalszej części artykułu.

Lampy do sypialni – funkcjonalne i dekoracyjne wyposażenie wnętrz

Lampy w sypialni to niezmiernie ważny element wyposażenia, bez którego naprawdę trudno się obyć. Do czego się przydają? Przede wszystkim to produkty zapewniające komfort i bezpieczeństwo dla użytkowników przestrzeni podczas przemieszczania się lub wykonywania rozmaitych czynności – w końcu sypialnia to miejsce, w którym nie tylko śpimy, ale też relaksujemy się, bawimy z dziećmi, a niekiedy pracujemy. Do każdego z tych zadań przydaje się właściwie dobrany zestaw lamp.

Z drugiej strony oświetlenie w sypialni powinno wpisywać się w kompleksową aranżację. Oprawy są bowiem na tyle duże, że wpływają na odbiór wnętrza oraz budują jego klimat pod względem estetycznym. Dotyczy to nie tylko samej formy i designu lamp, ale też emitowanego przez nie światła.

Jak zbudować nastrojowy klimat w sypialni z pomocą światła?

Zazwyczaj w większości domowych pomieszczeń najchętniej wykorzystuje się żarówki dające światło neutralne, jak najbardziej zbliżone do światła naturalnego, które dobrze wpływa na ludzkie samopoczucie.

Sypialnia pod tym względem stanowi jednak pewien wyjątek. Powinny do niej trafić zarówno punkty świetlne, emitujące światło neutralne, jak i ciepło białe. Dlaczego to tak ważne? Ciepłe światło (2700-3200K) sprzyja bowiem rekreacji i wyciszeniu. Sprawia też, że przestrzeń staje się bardziej nastrojowa i przytulna. Kojarzy się z porą wieczorową, pobudza organizm do wydzielania melatoniny, nazywanej również hormonem snu. To zatem w pełni naturalne wsparcie, by stworzyć sobie idealne warunki do tego, by dobrze się wyspać.

Najpopularniejsze rodzaje opraw oświetleniowych do sypialni

Do zbudowania nastrojowego klimatu w sypialni wybiera się konkretne typy lamp. Zazwyczaj są to produkty wyposażone w mlecznobiałe klosze lub nie całkiem przepuszczalne osłony źródeł światła. Chętnie sięga się po rozwiązania wykorzystujące światło odbite, które nie podrażnia oczu, a przy tym subtelnie podświetla przestrzeń. Szeroki wybór takich produktów oferuje choćby Azzardo.com.pl.

Jakie oprawy wpływają na przytulny charakter wnętrza? Najlepiej wybrać praktyczne oświetlenie boczne i uzupełniające. Do tego celu idealnie sprawdzają się kinkiety, plafony i oczka wpustowe montowane na ścianach. Zazwyczaj wyposaża się je w źródła światła o mniejszej mocy, dzięki czemu dają efekt przyjemnej poświaty oraz podkreślają szczególnie ciekawe elementy wyposażenia wnętrza.

Dobrym pomysłem, wpisującym się w większość modnych aranżacji, jest wprowadzenie do wnętrza lamp stojących – podłogowych i stołowych. Przydają się jako oświetlenie zadaniowe, np. do czytania przed snem, a także potrafią zbudować przyjemny nastrój do wypoczynku.

Co jeszcze warto wykorzystać? Wiele osób decyduje się na użycie produktów LED jako oświetlenia dekoracyjnego. Sporo możliwości dają taśmy LED, które da się użyć do subtelnego podświetlenia sufitu podwieszanego, mebli (np. krawędzi łóżka, półek w garderobie lub komodzie) bądź wnęk w ścianach. Niekiedy montuje się je nawet bezpośrednio w podłogach, by uzyskać efektowne oświetlenie liniowe, tworzące w sypialni dekoracyjne świetlne ścieżki.

Wielkość i styl wszystkich opraw warto dobrać tak, by harmonijnie komponowały się z całością systemu oświetleniowego oraz wystroju pomieszczenia – co sprzyja rekreacji i wyciszeniu.

Piękna i wygodna sypialnia – marzenie do spełnienia!

Chcesz poprawić komfort snu i przyjemnie odpocząć po pracy? Zazwyczaj nie trzeba wiele, a nastrojowe oświetlenie może się okazać bardzo przydatne. Zadbaj o właściwie dobrane lampy w swojej sypialni. Właściwe źródła światła oraz piękne oprawy nie tylko efektownie dopełnią aranżację, ale też zbudują w niej prawdziwą oazę do relaksu, z której chętnie będziesz korzystać każdego dnia.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*