W co wyposażyć dziecięcy pokoik dla dziewczynki?

W co wyposażyć dziecięcy pokoik dla dziewczynki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przyjście dziecka na świat to ogromna radość dla rodziców, ale z biegiem miesięcy i lat, potrzeby pociechy oraz jej poczucie prywatności rosną, a osobny pokój staje się koniecznością. Pokój dziecięcy jest miejscem zabaw, nauki, relaksu i snu, a także zacieśniania więzi z innymi członkami rodziny. Powinien być więc umeblowany w przemyślany sposób, aby błędy w wystroju nie zakłócały żadnego z procesów. Podpowiadamy, czego nie może zabraknąć w pokoju małej księżniczki!  

Pokój dla małego dziecka  

Absolutną podstawą i priorytetem w pokoju dziecięcym, zwłaszcza dla niemowlęcia i małego dziecka, powinno być bezpieczeństwo. Wygląd przestrzeni jest ważny, jednak nie nadrzędny. Urządzając przestrzeń dla dziecka koniecznie zaopatrz się w sprzęty ułatwiające kontrolę nad tym, co dzieje się u malucha. Nianie elektroniczne, kamerki oraz monitory oddechu znacząco podnoszą bezpieczeństwo w pokoju dziecięcym. Dzięki niani możesz zawsze usłyszeć, kiedy dziecko się obudzi lub pojawią się jakieś nieprawidłowości, zestawy z kamerą są jeszcze skuteczniejsze, ponieważ dzięki obrazowi możesz zauważyć potencjalnie niebezpieczną sytuację i zareagować z wyprzedzeniem. Monitor oddechu jest niezwykle ważnym i potrzebnym urządzeniem do, co najmniej, drugiego roku życia Twojej pociechy.   

Skoro już mowa o bezpieczeństwie podczas snu, w łóżeczku niemowlaka nie powinny znajdować się żadne gadżety. Choć komplety pościeli, pluszowe zabawki, narzuty i poduszki wyglądają bardzo uroczo, dziecko może w czasie snu zakryć nimi twarz i udusić się. Nawet pościel składająca się tylko z poduszki i kołdry jest potencjalnie niebezpieczna dla takiego malucha. Na stronie internetowej https://kidspace-shop.com/spiwory-dla-dzieci/ znajdziesz piękne i całkowicie bezpieczne nawet dla niemowląt śpiworki. Występują one w różnych rozmiarach, więc mogą być bez problemu dopasowane do wieku dziecka, a co za tym idzie, są najbezpieczniejszą opcją do snu. 

Pokój dla dziewczynki w wieku szkolnym   

Starsze dzieci potrafią już o siebie zadbać, dlatego dużo ważniejsza w ich pokojach zaczyna być estetyka, nie sprzęty monitorujące funkcje życiowe. Dziecko ma wtedy już wykształconą potrzebę prywatności, którą naruszałaby niania elektroniczna z kamerą, zwłaszcza, jeśli nie ma już żadnej konieczności jej używania. Tapety dla dziecka w wieku szkolnym to wspaniały sposób na urozmaicenie wystroju. Występują one w wielu wzorach i kolorach, przez co dziewczynka sama może wybrać, jaki motyw chce oglądać w swoim pokoju przez najbliższe lata. Kwiatki, motyle czy serduszka to tylko wstęp, na rynku można kupić nawet fototapety z ulubionymi postaciami z bajek, tak że ze ściany pokoju Twojego dziecka może spoglądać na nie Elsa, Świnka Peppa czy Masza i Niedźwiedź.   

Dla dziecka chodzącego już do zerówki lub szkoły, w pokoju powinno zostać wydzielone miejsce tylko do nauki. Niech stanie tam biurko i krzesło z możliwością regulowania wysokości. W pobliżu biurka powinny znaleźć się wszystkie pomoce dydaktyczne i książki, by zawsze można było łatwo po nie sięgnąć. Zabawki oraz łóżko dziecka powinny znajdować się jak najdalej od przestrzeni do nauki, by nie rozpraszały Twojej pociechy w czasie zdobywania wiedzy. Jeśli chodzi o dekoracje, pozwól swojej córce wybrać choć część ozdób do jej pokoju – w ten sposób nauczysz ją podejmowania decyzji i niezależności. 

Fot.: Katie Emslie/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*