Napisy na ścianę. Pomysł na aranżację pokoju nastolatka

Napisy na ścianę. Pomysł na aranżację pokoju nastolatka
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Twoje dziecko dorasta, a wraz z nim zmieniają się jego gusta i upodobania. Być może to najwyższy czas, aby dostosować pokój do dorastającego, młodego człowieka i pozwolić mu wybrać dodatki i elementy wystroju, wśród których poczuje się jak u siebie. 

Oczywiście, nie warto od razu przeprowadzać generalnego remontu. Zmiany można wprowadzać stopniowo, a najprościej zacząć od ścian! Oprócz ramek, półek na drobne pamiątki i doniczek z kwiatami powinny pojawić się również bardziej spersonalizowane elementy aranżacji. A takie można wprowadzić poprzez… napisy! 

  1. Tapeta

Tapety z napisami to hit aranżacji pokojów dziecięcych i młodzieżowych. Mogą pojawiać się na nich motywy związane z jego hobby, wypisane nazwy miast, które kiedyś chciałby odwiedzić lub motywujące cytaty – oczywiście rozbite na części pierwsze. Tapety z napisami mogą przytłaczać, dlatego w małych wnętrzach warto zrezygnować z oklejania tapetą całych ścian – jedna część pokoju zdecydowanie wystarczy. 

  1. Obrazki i plakaty

Plakaty to praktycznie kwintesencja każdego pokoju młodzieżowego. Zarówno kiedyś, jak i dzisiaj, przyklejane taśmą klejącą plakaty wydają się wyrazem młodzieńczej indywidualności. Zanim więc zabronisz przyklejania plakatów do gołej ściany, pozwól dziecku na wyrażenie siebie. Możesz włączyć się w proces aranżowania przestrzeni i dokupić antyramy lub plakaty i obrazki z motywującymi sentencjami i znanymi cytatami. 

>> Zobacz też: Plakaty – nowoczesne i stylowe ozdoby do każdego wnętrza

  1. Tablica korkowa/magnetyczna

Tablica korkowa to nie tylko miejsce, gdzie można zawiesić listy, plan zajęć, zdjęcia i pocztówki. Oprócz spełniania funkcji użytkowych, pełni też funkcje estetyczne – tablice korkowe i magnetyczne są po prostu świetnym dodatkiem, który przy okazji pozwala na twórcze wyrażanie siebie. Zanim kupisz swojemu dziecku tablicę, rozeznaj się w możliwościach. W sklepach z elementami wyposażenia wnętrz bez problemu znajdziesz przynajmniej 4 rodzaje – tablicę korkową (na szpilki), tablicę na spinacze, tablicę kredową oraz tablicę magnetyczną. Wszystkie spełniają podobne funkcje, jednak tablica na spinacze pasuje estetyką bardziej do wnętrz industrialnych, a tablica kredowa nie posłuży jako miejsce przechowywania luźnych skrawków papieru – jednak można na niej wypisywać codziennie nową sentencję. 

  1. Farba tablicowa

Farba tablicowa to coś, co kochają zarówno dzieci, jak i dorośli! Z wykorzystaniem wałków do malowania i pędzla możesz wyczarować fragment ściany, po którym bez problemu można pisać. Napisy na ścianie nabierają z nią zupełnie nowego znaczenia! Najbardziej praktyczne wydaje się kupno farby tablicowej, która przy okazji ma właściwości magnetyczne – dzięki temu nie musisz już kupować dziecku tablicy, a jedna ze ścian zostanie ciekawie zagospodarowana. 

  1. Motywacyjne cytaty

W dużych marketach budowlanych dostępne są także samoprzylepne naklejki, które tworzą sentencje i cytaty. Być może Tobie nie spodoba się ogromny, czarny napis „mój pokój, moje królestwo”, jednak Twoje dziecko w końcu poczuje się na swoim terytorium. Zabierz go na wycieczkę do sklepu z elementami wyposażenia wnętrz i pozwól wybrać najbardziej odpowiedni napis. 

  1. Naklejki z imionami

To dobry pomysł zwłaszcza przy dużej liczbie dzieci. Każde z nich poczuje się w swoim pokoju jak u siebie, gdy na drzwiach królować będzie ich imię. A w końcu w wymienionych sposobach aranżacji właśnie o to chodzi. Pozwól mu decydować! 

Nawet jeśli Ty kochasz minimalizm, nie oznacza to, że Twoje dziecko poczuje się dobrze we wnętrzach urządzonych w sposób ascetyczny. Pamiętaj, że przechodzi on burzliwy okres w swoim życiu, a jego pokój powinien stanowić bastion, w którym może się zrelaksować, pozbierać myśli i wyciszyć. Dlatego nawet jeśli nie podoba Ci się kolor farby, który wybrał, nie krytykuj go – postaraj się dojść do kompromisu, szukając złotego środka pomiędzy upodobaniami Twojego dziecka a uniwersalnym wystrojem, którego nie trzeba będzie zmieniać dwa lata później. Najważniejsze, by nastolatek poczuł się włączony w proces tworzenia aranżacji – w końcu to jego pokój! 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*