Sztuczne kwiaty doniczkowe. Hit czy kit?

Sztuczne kwiaty doniczkowe. Hit czy kit?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Trend Urban Jungle spowodował, że coraz więcej osób sięga po sztuczne kwiaty, które jeszcze do niedawna kojarzyły się jedynie z kiczem rodem z PRL-u. Nowoczesne sztuczne kwiaty w niczym nie ustępują prawdziwym i można z nich tworzyć piękne aranżacje. Jakie są najmodniejsze sztuczne kwiaty? W jaki sposób można podkreślić dzięki nim wnętrze?

W jakich sytuacjach najlepiej sprawdzą się sztuczne kwiaty?

Sztuczne kwiaty mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Według przeciwników takie rośliny są kiczowate i nie powinny znajdować się w mieszkaniu. Niestety wiele osób nie może mieć w domu żywych kwiatów z powodu:

 • alergii w glebie roślin doniczkowych bardzo często występują grzyby, które wywołują alergie;
 • brak czasu coraz więcej osób nie ma czasu na właściwą pielęgnację roślin. W takim wypadku lepiej zrezygnować z roślin, które mogą uschnąć;
 • brak „ręki do kwiatów” jest to trudne do wytłumaczenia zjawisko, u takich osób kwiaty po prostu marnieją w oczach;
 • brak odpowiednich warunków każdy kwiat doniczkowy ma swoje wymagania stanowiskowe (wymaga odpowiedniej ilości światła), dlatego nie ma możliwości uprawy kwiatów w pomieszczeniach bez okna; 
 • częste wyjazdy jeśli często wyjeżdżasz w delegację, to nie da się opiekować roślinami na odległość;
 • brak chęci wiele osób nie ma po prostu chęci, aby opiekować się żywymi roślinami w swoim domu.

Zalety sztucznych kwiatów

Sztuczne kwiaty mają szereg zalet. Najważniejszą z nich jest to, że są one w pełni bezobsługowe, czyli nie wymagają podlewania, przycinania i nawożenia, dlatego jest to idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych i zapominalskich. Sztuczne kwiaty są świetnym rozwiązaniem dla osób posiadających zwierzęta, ponieważ nie są trujące. Nie ma wtedy obawy, że ukochany pupil zatruje się, podgryzając np. sundaville.

Kolejną bardzo ważną zaletą jest to, że mogą być ustawione w każdym pomieszczeniu – niezależnie od stopnia nasłonecznienia. Sztuczne rośliny można również przesuwać bez obawy, że zaczną usychać lub tracić liście.

Wydaje się, że wadą sztucznych roślin jest ich cena. Nic bardziej mylnego. Zakup sztucznej rośliny jest jednorazowym wydatkiem i nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów (jak jest to w przypadku żywych roślin).

Jakie sztuczne kwiaty będą najlepsze?

Sztuczne kwiaty doniczkowe są bardzo uniwersalne, sprawdzą w każdym pomieszczeniu. Dzięki temu, że nie mają żadnych wymagań, można je postawić w dowolnym miejscu w domu.

Nowoczesne sztuczne kwiaty świetnie prezentują się również postawione w wazonie. Dobrze skomponowany bukiet będzie ozdobą każdego wnętrza.

Wiszące sztuczne kwiaty są hitem wnętrzarskim ostatnich kilku sezonów. Podwieszone u sufitu doniczki prezentują się bardzo elegancko i nadają wnętrzu przytulności.

Najmodniejsze rodzaje sztucznych kwiatów

Najmodniejszymi sztucznymi kwiatami są:

 • sukulenty bardzo cenione rośliny ozdobne, ciekawie prezentują się w różnych aranżacjach w szkle;
 • drzewko oliwne bardzo ciekawie wyglądają ustawione w dużej ozdobnej donicy na podłodze;
 • fikus jest bardzo efektowną rośliną, lecz kapryśną. Dlatego w mieszkaniu świetnie sprawdzi się sztuczny fikus, który do złudzenia przypomina prawdziwy.
 • storczyk sztuczne storczyki kwitną cały rok, a swoim wyglądem przypominają żywe;
 • strelicja bardzo efektowna roślina o dużych liściach, świetnie nadaje się do stylu Urban Jungle.

>> Zobacz także: Jak dbać o sztuczne rośliny w mieszkaniu?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*