W co wyposażyć duży ogród?

W co wyposażyć duży ogród?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rozległy przydomowy ogród to przestrzeń, która ma duży potencjał aranżacyjny. Przeczytaj, w jakie sprzęty warto go wyposażyć, aby cieszyć się czasem spędzanym na świeżym powietrzu.

Dobrze zaaranżowana przestrzeń ogrodowa powinna być odpowiedzią na potrzeby rodziny oraz zostać przystosowana do ulubionych form spędzania wolnego czasu. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca do relaksu czy aktywności fizycznej, upewnij się, że będzie ona bezpieczna i zagospodarowa z użyciem trwałych materiałów wysokiej jakości. 

Przydomowy taras z kącikiem wypoczynkowym

Najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem jest budowa tarasu, który może stanowić stylowe zewnętrzne przedłużenie domu. Dzięki odpowiedniej aranżacji na tarasie można spędzać wolny czas, spożywać latem posiłki czy urządzać przyjęcia. Należy zadbać o to, żeby przestrzeń stylowo się prezentowała i była odporna na wpływ zmiennych warunków atmosferycznych. Z tego powodu warto zlecić budowę tarasu profesjonalnej ekipie, która przygotuje betonowe podłoże, wyrówna je, oczyści i pokryje parkietem. Montaż deski kompozytowej wykonany z dbałością o detale, pozwoli zachować dłuższą trwałość i lepszą wytrzymałość desek kompozytowych. Duża przestrzeń w ogrodzie pozwala zaaranżować także przytulny kąt wypoczynkowy, który pomieści całą rodzinę. Sprawdzi się idealnie w okresie wakacyjnym, a także w sezonie grillowym. Niezmiennym hitem, jeśli chodzi o meble ogrodowe, są huśtawki ogrodowe, a także zestawy mebli rattanowych czy rozkładane leżaki. 

Ogród w stylu japońskim

Warto wykorzystać wolną przestrzeń, aby stworzyć niepowtarzalne i efektowne miejsce do rekreacji. Dobrym pomysłem może być aranżacja inspirowana ogrodami w stylu japońskim, którą będą wypełniać piękne rośliny, niewielkie pagórki, strumyki czy kamienne misy z przelewającą się wodą. W ogrodzie japońskim duże znaczenie ma naturalność, a także odwoływanie się do tradycji i symboliki. Możesz zaplanować przestrzeń, której sercem będzie niewielki staw lub miejsce do relaksu i kontemplacji. Warto zastosować również kamienie ogrodowe Białystok, aby usypać ścieżkę z kruszyw lub stworzyć charakterystyczną japońską kompozycję, usypaną z piasku, żwiru i kamieni. 

Basen w ogrodzie

Przydomowy basen to marzenie wielu z nas, zwłaszcza, kiedy temperatura za oknem przekracza 30 stopni. Posiadanie własnego akwenu daje możliwość odświeżenia w upalne dni, a także spędzania czasu w sposób aktywny we własnym ogrodzie. Przy wykańczaniu basenu możesz wykorzystać deski tarasowe z drewna iglastego lub egzotycznego, które wyróżniają się ze względu na trwałość oraz estetyczny wygląd. Naturalne drewno nie powinno w upalne dni nadmiernie się nagrzewać, dzięki czemu korzystanie z basenu będzie bardziej komfortowe.

Plac zabaw dla dzieci

W dużym ogrodzie nie powinno zabraknąć także przestrzeni do zabawy dla Twoich pociech. Warto wydzielić fragment specjalnie dla dzieci i postawić na nim drewniany domek, huśtawki czy zjeżdżalnię. Dzieci pokochają także namiot ogrodowy, w którym będą mogły chować zabawki i bawić się, będąc osłonięte przed silnym słońcem.

Zdjęcie główne: pexels.com/ArtHouse Studio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*