Jak ozdobić ramkę na zdjęcia?

Jak ozdobić ramkę na zdjęcia?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Muszelki, spraye, farby, cekiny, koraliki, tasiemki, kwiatki, a nawet płyty CD – to wszystko można użyć, aby odmienić zwykłą ramkę na zdjęcia i stworzyć coś wyjątkowego.   

Sklepowe ramki na zdjęcia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Najczęściej są one po prostu czarne, białe, drewniane, metalowe czy plastikowe, bez żadnych ozdób. Czasem zdarzają się też różowe czy niebieskie, odpowiednio dla dziewczynek i chłopców. Wiele osób chciałoby jednak umieścić swoje wspomnienia w takich ramkach, które doskonale oddadzą charakter tych pięknych chwil. 

Z naszą pomocą, odrobiną wyobraźni i kilkoma akcesoriami stworzysz oryginalną ramkę na fotografie. Co ważne, na ozdoby wcale nie trzeba wydawać dużo pieniędzy. 

Przywołać wspomnienia wakacji

Na komodzie, szafce czy stole, a więc w widocznym miejscu – tutaj najczęściej ustawiamy ramki ze zdjęciami z wakacji i podróży. Spojrzenie na nie przywołuje bardzo miłe wspomnienia. Jednak piękny kadr potrzebuje równie pięknej oprawy, a zwykła ramka nie prezentuje się najlepiej.

Doskonałą ozdobą, która szybko ją odmieni, jest wakacyjna pamiątka, czyli muszelki i kamyczki. Do ich przyklejenia wystarczy dobry klej, najlepiej na gorąco. Zanim jednak do tego przystąpimy, warto wcześniej ułożyć nasze skarby w próbną kompozycję i przemyśleć, czy mają one zdobić całą ramkę, czy może tylko jeden jej róg.

Złoty, srebrny, żółty, zielony – zmień kolor

Doskonałym sposobem na dopasowanie ramki do wnętrza oraz do samej fotografii jest pomalowanie jej na wybrany kolor. Czasem zdarza się tak, że posiadamy w domu piękną ramkę, ale w nieodpowiednim odcieniu bądź też znajdujemy idealną propozycję w sklepie, ale jest ona na przykład za jasna. To żaden problem.

Ramki można ozdabiać i zmieniać jej kolory zgodnie z własnymi preferencjami. Wystarczy kupić farbę klasyczną, bądź w sprayu. Do wyboru jest mnóstwo kolorów – od klasycznej czerni i bieli, przez złoto i srebro, aż po intensywne żółcie, czerwienie, fiolety czy zielenie. 

Co więcej, farby doskonale nadają się nie tylko do całkowitego pokrycia ramki, ale też do malowania na niej fantazyjnych wzorów. W obu przypadkach najlepiej sprawdzi się mały, precyzyjny pędzelek. 

Klej w dłoń, a potem… cekiny, koraliki i inne świecidełka

Najlepsze ramki na fotografie to takie, które stworzymy samodzielnie. Wystarczy zgromadzić wszystkie ozdoby, które chcemy na niej umieścić. Mogą to być różnego rodzaju guziki, koraliki, cekiny, cyrkonie czy tasiemki. Następnie wystarczy ułożyć je zgodnie ze swoją wizją i przykleić.

Takie ozdoby można ułożyć symetrycznie na każdym boku ramki albo puścić wodze fantazji i nie trzymać się sztywnych zasad. Można też połączyć różne rozmiary, kolory, faktury i stworzyć szaloną całość.

Motyw przewodni – rośliny

W ostatnich miesiącach posiadanie różnego rodzaju roślin w domach stało się bardzo modne. Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie ich do swoich wnętrz. Motywy florystyczne pojawiają się też w dodatkach –  na poduszkach oraz na obrazach.

Świetnym pomysłem jest stworzenie ciekawej aranżacji i ozdobienie ramki kwiatami, listkami i różnego rodzaju gałązkami. Z tego wszystkiego można ułożyć bardzo bogatą kompozycję, która w sam raz nada się na przykład na zdjęcie ślubne.

Efekt lustra – użyj starej płyty CD

Bardzo oryginalną ozdobą, która ożywi każdą ramkę na zdjęcia, jest ta zrobiona ze starej płyty CD. Chodzi oczywiście o jej tylną stronę z lustrzanym efektem. Tutaj – oprócz kleju na gorąco będą potrzebne jeszcze nożyczki.

Wystarczy powycinać nimi różne geometryczne kształty. Mogą być one w podobnym rozmiarze, jednak jeszcze ciekawszą propozycją jest połączenie dużych elementów z małymi.

Taka mozaika będzie pięknie odbijać światło i zmieniać kolor w zależności od tego, z której strony się na nią spojrzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*