Ścienne dekoracje, które stworzą wyjątkowy klimat w domu

Ścienne dekoracje, które stworzą wyjątkowy klimat w domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dekoracje, chociaż często traktowane po macoszemu (czy nawet, o zgrozo, nazywane bibelotami) są niezwykle istotnym elementem wyposażenia. To one nadają pomieszczeniu duszę i sprawiają, że wnętrze Twojego domu wyróżnia się na tle wszystkich innych. Na jakie Ścienne dekoracje warto postawić, żeby stworzyć wyjątkowy klimat, a jednocześnie nie poczuć się przytłoczonym? 

Motywujące hasło 

Budynek mieszkalny staje się domem, kiedy oddasz mu cząstkę siebie. Zrezygnuj ze ścian bez wyrazu, a zamiast nich znajdź miejsce na motywujące napisy. Nie dość, że ozdobna czcionka zamknięta w ramce posiada niewątpliwe walory estetyczne, to ze względu na wyjątkową treść nie raz wywoła uśmiech na Twojej twarzy. To świetna motywacja do działania, dlatego napis motywacyjny najlepiej umieścić w pokoju, z którego korzystasz najczęściej. Dostępnych na rynku wzorów jest tak wiele, że bez problemu znajdziesz taki, który najlepiej odpowie Twoim potrzebom, a Ty poczujesz, jakby rzeczywiście był skierowany właśnie do Ciebie. 

Rodzinny portret 

Zdjęcia na płótnie mogą być genialnym sposobem, by ozdobić Twoje wnętrze i jednocześnie nadać mu znamiona indywidualizmu, czy wręcz intymności. Doskonale nadadzą się do każdego pomieszczenia w Twoim domu, zarówno sypialni, przedpokoju jak i kuchni. To od Ciebie zależy, co umieścisz. Może w kuchni chcesz powiesić fotoobrazy ze wspólnego gotowania czy szczególnie udane danie? Pomyśl o rodzinnych zdjęciach czy osobistych osiągnięciach w salonie. Za to w sypialni świetnie sprawdzą się wyciszające zdjęcia na płótnie widoków z Twoich wakacji czy nawet pobliskiego parku. Jeżeli nie masz odpowiednich zdjęć, nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrać ze sobą aparat i upamiętnić te miejsca – czy chwile – za pomocą, których chciałbyś nadać więcej duszy swojemu domostwu.

zdjęcie rodzinne
Photo by pressfoto from Freepik.com

Kawałek natury 

Dzięki dekoracjom czujesz się w domu jak u siebie, jednak co jeśli to właśnie dzięki dekoracjom na ścianie przeniesiesz się jednocześnie do amazońskiej puszczy, na himalajskie szczyty lub oceaniczną plażę? Wszystko to bez schodzenia z kanapy! Wystarczy, że, zamiast obrazu czy zdjęcia w antyramie, zdecydujesz się na pełnowymiarową fototapetę. Pomyśl o swoim ulubionym miejscu i przenieś je do swojego wnętrza. Obawiasz się, że to nieodpowiednie rozwiązanie dla małych pomieszczeń? Wręcz przeciwnie! Odpowiednio dobrana fototapeta optycznie powiększy pomieszczenie. Uliczka włoskiego miasteczka? Niekończący się tunel? Molo? Możliwościom nie ma końca. 

Van Gogh nad łóżkiem 

Mało kogo stać na oryginalne dzieła znanych malarzy, jednak nie oznacza to, że całkiem musisz zrezygnować z wielkiej sztuki w Twoim wnętrzu. Reprodukcje najznamienitszych dzieł są niemalże tak zjawiskowe, co zamknięte w muzeach oryginały. Dzięki temu możesz cieszyć się widokiem swojego ulubionego arcydzieła codziennie w swojej sypialni, salonie czy innym pomieszczeniu. To doskonały sposób, żeby swoim pomieszczeniom nadać odrobiny polotu i wyrafinowania, a przy tym nie stracić na indywidualności – wybierać w końcu będziesz swoich ulubionych malarzy i te obrazy, które do tej pory mogłaś podziwiać tylko w muzeach. 

Po drugiej stronie lustra

Lustro to więcej niż gwarancja stylowego wnętrza z duszą. To także niezawodny sposób na powiększenie i rozświetlenie wnętrza. Niezależnie, czy zdecydujesz się na taflę sięgającą od podłogi do sufitu, czy kompozycję składającą się z kilku lub nawet kilkunastu mniejszych lusterek, to dekoracja, która dopasuje się do każdego wnętrza. Jeśli jednak wydaje Ci się zbyt prosta i szukasz rozwiązań z efektem wow, opraw lustro w ramę w stylu vintage, a uzyskasz nietuzinkowy efekt, który zachwyci wszystkich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*