Przechowywanie butów po sezonie

Przechowywanie butów po sezonie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przechowywanie butów po sezonie jest dużym wyzwaniem, zwłaszcza w małym mieszkaniu. W jaki sposób najlepiej przechowywać buty?

Gdzie najlepiej przechowywać obuwie?

Najlepszym miejscem do przechowywania obuwia jest wydzielona szafka na buty. Jednak w przypadku dużej rodzinny, taki mebel może być za mały. Jeśli masz piętrowy dom ze schodami, to miejsce pod nimi możesz wykorzystać do przechowywania butów. Gdy masz dużo miejsca do przechowywania, to świetnym rozwiązaniem jest zamontowanie wieszaków na buty (wiesza się je na drążku). Innym sposobem na przechowywanie butów jest szafka z siedziskiem. Taki praktyczny mebel sprawdzi się w każdym mieszkaniu.

Jeśli masz w domu mało miejsca, to ciekawym rozwiązaniem jest stojak na buty. Taki zabudowany stojak zajmuje niewiele przestrzeni i pomieści bardzo dużo par butów. Rozwiązanie to sprawdzi się, zwłaszcza jeśli masz garderobę, w której możesz umieścić stojak na reprezentatywne buty.

Jak dbać i przechowywać obuwie skórzane?

Aby buty skórzane posłużyły dłużej niż jeden sezon, to trzeba o nie zadbać. Buty po zakończeniu sezonu powinny być wyczyszczone i zakonserwowane – odpowiednią pastą dobraną do koloru obuwia. Aby nie odkształciły się podczas przechowywania, to należy użyć prawideł drewnianych. Skórzane obuwie warto przechowywać w workach z naturalnych tkanin lub w specjalnych pudełkach.

Jak przechowywać szpilki?

Aby szpilki jak najdłużej pięknie się prezentowały, to muszą być we właściwy sposób przechowywane. Świetnym pomysłem jest przechowywanie ich na relingu kuchennym zamontowanym na ścianie obok szafy. Zawiesza się wtedy buty za obcas. Najpraktyczniejszym sposobem na przechowywanie szpilek są transparentne pudełka.

Jak przechowywać kozaki?

Kozaki i botki za kostkę wymagają specjalnego traktowania. Zanim zostaną włożone do szafy, należy je wyczyścić i zaimpregnować. Do kozaków lub botków zaleca się włożyć specjalny usztywniacz lub tekturkę, aby cholewka nie uległa odkształceniom. Kozaki za kolano warto wieszać na specjalnych wieszakach.

Obuwie sportowe – gdzie przechowywać?

Sportowe obuwie przechowuje się w transparentnych pudełkach. Jeśli lubisz nietuzinkowe rozwiązania, to świetnym wyborem są półki tekstylne przymocowane do drążka w szafie. Sportowe buty mogą być również schowane w wiklinowych koszach.

Jak przechowywać letnie obuwie?

Letnie obuwie można przechować w transparentnych pudełkach lub samodzielnie wykonać uchwyty, dzięki którym zmieści się nawet kilkanaście par. Ciekawym sposobem na przechowywanie letnich butów jest tekstylny organizer.

5 zasad przechowywania butów poza sezonem

Aby można było w butach chodzić jak najdłużej, to należy je we właściwy sposób przechowywać.

  1. Na przechowywanie butów wyznacz oddzielną szafkę z dala od odzieży i bielizny. Między butami powinien być swobodny przepływ powietrza – dzięki temu nie będą się odkształcały.
  2. Obuwie warto przechowywać w płóciennych woreczkach lub specjalnych pudełkach.
  3. Gdy przechowujesz skórzane buty, to włóż do nich prawidła. Dzięki temu buty się nie zdeformują. Jeśli nie masz prawideł, to włóż do butów kulki papieru.
  4. Przed schowaniem butów do pudełek dokładnie wyczyść i zaimpregnuj je. Jeśli mają jakieś uszkodzenia, to zanieś je do szewca.

Zdj. główne: Jaclyn Moy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*