Sypialnia z szafą – pomysły na aranżację

Sypialnia z szafą – pomysły na aranżację
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Sypialnia z szafą jest bardzo często spotykanym połączeniem. Wiele mieszkań i domów jednorodzinnych nie posiada własnej garderoby. W takim wypadku lepiej będzie umieścić szafę w sypialni, w której najczęściej przebieramy się i jest dla nas dość intymnym miejscem. Oto niektóre propozycje aranżacji szafy w sypialni.

Niewidoczna szafa w sypialni

Jeśli posiadamy sypialnię z wnęką, warto ją wykorzystać na stworzenie w niej szafy. Taka niewidoczna szafa sprawi, że będziemy mieć wrażenie przestrzeni oraz sprawi, że szafa nie będzie zasłaniała nam np. okna. Umieszczenie szafy we wnęce daje nam możliwość maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni. Zamiast szafy możemy postawić na nieco większe łóżko lub dodatkowe stoliczki nocne. Szafa zabudowana we wnęce jest bardzo dobrym sposobem na umieszczenie w niej funkcjonalnych półek wysuwanych, dzięki czemu sprawimy, że nasze ubrania lepiej zmieszczą się do środka, bez zajmowania cennej przestrzeni.

szafa we wnęce w sypialni
Image by: pixabay.com

Szafa wolnostojąca

Szafa, która nie jest zabudowana, może być idealnym sposobem na aranżację romantycznej sypialni. W stylu prowansalskim lub klasycznym niezabudowana szafa może być pięknym dodatkiem. Dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrza można bez problemu pomieścić zarówno szafę, jak i łóżko. Warto postawić ją przy wolnej ścianie koło łóżka. Zastąpi nam komodę, która zajmuje podobną przestrzeń, ale nie mieści takiej ilości ubrań. Drewniana szafa z ozdobnym gzymsem czy ładnie wykończonymi drzwiami z wbudowanym lustrem sprawi, że wnętrze stanie się bardziej klasyczne. Sprawdzi się w dużych sypialniach oraz takich pomieszczeniach, w których nie posiadamy wnęki. 

Szafa zabudowana wraz z łóżkiem

Dość nowoczesnym i minimalistycznym sposobem na umieszczenie szafy w sypialni jest zabudowanie jej wraz z łóżkiem. Dodatkowe półki, które są przedłużeniem stelaża łóżka, mogą być zarówno otwarte, jak i zamknięte za pomocą ukrytych drzwi i przesuwanych segmentów. W ten sposób ubrania będą schowane na poszczególnych półkach umieszczonych nad zagłówkiem. To ciekawe rozwiązanie również do niewielkich sypialni, w których chcemy wykorzystać każdą wolną przestrzeń. 

Szafa w kolorze ścian

Aby w sposób dyskretny umieścić szafę w sypialni, możemy również wykonać ją na zamówienie, by jej front miał ten sam odcień, co ściany w sypialni. Szafa będzie schowana w niewidocznej zabudowie. Dopiero po odsunięciu drzwi będzie można zauważyć, że kryje w sobie nasze ubrania i inne potrzebne rzeczy. W takim samym odcieniu można zamówić również pawlacz, czyli zamykane półki, umieszczone przy suficie, w którym schowamy mniej używane przez nas ubrania czy dodatkową pościel np. dla gości. 

biała szafa w sypialni
Image by BUMIPUTRA, from: pixabay.com

Nowoczesna szafa z podświetleniem

Do nowoczesnych sypialni polecane są duże szafy, z przesuwnymi drzwiami, z wbudowanymi w nie lustrami. Nad nimi umieszczane są lampki ledowe, dzięki którym mebel nie jest tylko miejscem do przechowywania, ale staje się również ciekawym elementem dekoracyjnym. Duże lustra umieszczone w drzwiach od szafy sprawią, że przestrzeń sypialni optycznie się powiększy. Dodatkowym atutem nowoczesnych szaf do sypialni jest fakt, że posiadają one wiele funkcjonalnych półek, w tym przesuwane drążki do wieszania ubrań na wieszaki czy szuflady z przegródkami, w których bez problemu umieścimy np. bieliznę czy biżuterię. Do nowoczesnych szaf można również znacznie łatwiej dobrać odpowiednie dodatki, które będą stylowe, ale jednocześnie klasyczne. Im prostsza  w swojej formie szafa, tym mniej będzie swoim wyglądem narzucała nam styl, jaki powinien panować w naszej sypialni.

Sypialnia jest miejscem wypoczynku oraz relaksu. Umieszczenie w niej szafy z osobistymi rzeczami jest jednak dobrym pomysłem, ponieważ łatwiej nam będzie oddzielić naszą sferę prywatną od tej ogólnodostępnej np. dla gości. Oprócz szafy można spróbować w sypialni umieścić również komodę, w której zmieścimy najpotrzebniejsze dla nas ubrania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*