7 pomysłów na pustą ścianę w kuchni

7 pomysłów na pustą ścianę w kuchni
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pustą ścianę w kuchni warto zagospodarować w pomysłowy sposób. Wszelkie dekoracje ścienne nadadzą pomieszczeniu przytulnego charakteru, ale świetnie sprawdzą się także bardziej funkcjonalne rozwiązania.

Aranżując kuchnię, zwracajmy uwagę nie tylko na jej funkcjonalność, ale i estetykę, dzięki której domownicy będą dobrze się czuć. Nie pomijajmy przy tym ścian – często pozostawiamy je puste, a tymczasem można łatwo i szybko je udekorować albo wykorzystać w praktyczny sposób. Podrzucamy kilka pomysłów, jak to zrobić.

Tapeta na niedoskonałości

Najprostszym sposobem na udekorowanie kuchni jest położenie tapety, szczególnie gdy ściany w pomieszczeniu są nierówne lub mają widoczne mankamenty i plamy. Jeżeli zdecydujesz się na wyrazisty motyw, na przykład w kolorowe kwiaty, pokryj tapetą tylko jedną ścianę. Ciekawym rozwiązaniem są także fototapety – w kuchni sprawdzą się te przedstawiające naturę czy żywność.

Dekoracyjne naklejki dla przytulności

Popularnymi dekoracjami, które uzupełnią każde wnętrze, są naklejki ścienne. Ich aplikacja nie wymaga wiele czasu, specjalnych umiejętności czy narzędzi. Dzięki dostępności różnych wzorów, kolorów oraz rozmiarów naklejki dobierzesz do estetyki kuchni i podkreślisz jej charakter bądź dodasz nieco uroku. Możesz wybrać naklejkę w formie napisu – zabawnego powiedzonka lub inspirującej sentencji.

Rodzinna galeria

Niewykorzystaną ścianę w kuchni można zapełnić rodzinnymi zdjęciami, tworząc małą galerię, która na pewno umili wspólne posiłki. Zawieś zdjęcia w ramkach o różnych rozmiarach, a nawet kształtach i kolorach. Przy tworzeniu rodzinnej galerii sprawdzą się również antyramy albo modne ramki w formie kratek z klipsami.

Wieszaki, półki i szafki dla dodatkowego miejsca

Pusta ściana to zbawienie, gdy brakuje nam miejsca w kuchni. Możemy powiesić małe szafki lub półki różnej wielkości i wieszaki. Na półkach pięknie zaprezentują się wyeksponowane książki kucharskie, słoiczki z przyprawami, ceramiczne naczynia bądź wazoniki. Na wieszakach i relingach z uchwytami zawieś ulubione kubki i filiżanki, dzięki czemu zawsze będą pod ręką.

Powiew sztuki

Sztuka kulinarna może iść w parze ze sztuką na ścianie. Pustą przestrzeń udekoruj obrazem albo plakatem. Ich estetykę dobierz do wystroju kuchni – w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach sprawdzą się czarno-białe grafiki, a w rustykalnych i prowansalskich – obrazy w pastelowych kolorach przedstawiające kwiaty i krajobrazy.

Ściana roślinności

Jeśli w Twoim mieszkaniu brakuje zielonego kącika z roślinami, możesz stworzyć go na pustej ścianie w kuchni. W ten sposób wykorzystasz niezagospodarowane miejsce i wpuścisz trochę natury do domu. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup ściennego kwietnika albo wiszących doniczek, w których zasadzisz ulubione zioła i rośliny dekoracyjne.

Tablica kredowa na notatki ku pamięci

Czarna tablica kredowa zawieszona na ścianie kuchni będzie pełnić rolę praktycznej dekoracji. Podkreśli aranżacje rustykalne i loftowe, ale przede wszystkim przyda się, aby zanotować listę zakupów i przepis lub sporządzić plan zajęć dla wszystkich domowników. A małe dzieci, zamiast malować po ścianach, będą mogły artystycznie wyrazić się na kredowej powierzchni.

Zdj. główne: u_jup1hbno/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*