Anna Dobrut

Jak ułożyć bukiet z róż?
Jak ułożyć bukiet z róż?

Układanie samodzielnie bukietów z róż może dać nam wiele radości. Podpowiadamy jak ułożyć bukiet z róż

CZYTAJ DALEJ
Jak zrobić suszone jabłka?
Jak zrobić suszone jabłka?

Suszone jabłka są smaczne i zdrowe, dlatego tak wiele osób je uwielbia. Sprawdź, jak je zrobić!

CZYTAJ DALEJ
Skórzane meble – jak o nie dbać?
Skórzane meble – jak o nie dbać?

Meble skórzane powinny być traktowane przez nas nieco inaczej niż meble materiałowe. Niestety skóra na meblach może szybko się przetrzeć, dlatego powinniśmy pamiętać o jej regularnej pielęgnacji. Na szczęście z pomocą przychodzą nam odpowiednie środki, które temu zapobiegną.

CZYTAJ DALEJ
Jaki dywan wybrać do pokoju dziecięcego?
Jaki dywan wybrać do pokoju dziecięcego?

Dywan do pokoju dziecięcego powinien być możliwy do wyprania, nie powinien mieć też zbyt długiego włosia, by móc go dokładnie odkurzyć. Ważne jest również jego sprawdzenie, czy np. posiada odpowiednie certyfikaty jakości

CZYTAJ DALEJ
Czy na balkonie można uprawiać owoce?
Czy na balkonie można uprawiać owoce?

Nie każdy z nas ma możliwość posiadania własnego ogrodu. Istnieją jednak rośliny, które można uprawiać na balkonie. Nie potrzebujemy specjalistycznego […]

CZYTAJ DALEJ
Jak przechowywać buty?
Jak przechowywać buty?

Przechowywanie obuwia w mieszkaniu może być dość kłopotliwe. Niestety wiele osób nie wie, gdzie może chować buty, zwłaszcza jeśli mamy dość dużo domowników. Istnieją jednak proste rozwiązania, które pomogą nam w schowaniu wszystkich par butów w niewidoczny sposób.
Długa szafka w przedpokoju
Producenci mebli tworzą bardzo pomysłowe projekty, które sprawdzają się nie tylko jako eleganckie dopełnienie naszego mieszkania, ale przede wszystkim są świetnym miejscem do przechowywania. Jedną z takich propozycji jest długa szafka na buty, która jednocześnie może być idealnym siedziskiem. Dwie półki umieszczone pod siedziskiem pozwalają na przechowywanie nawet kilkunastu par butów. Można postawić ją pod ścianą w przedpokoju. Jej funkcjonalność na pewno idzie w parze z wygodą oraz świetnym designem. Różne rodzaje obicia siedziska, a także możliwość dobrania poduszek na siedzisko sprawia, że szafkę można dopasować do stylu naszego mieszkania.
Pudełka na buty
Niewiele osób przechowuje buty w oryginalnych pudełkach. Bardzo dobrym pomysłem są specjalne pudełka na buty, które zajmują znacznie mniej miejsca. Buty ułożone są jeden na drugim, dzięki czemu pudełko zajmuje o połowę mniej miejsca. Dodatkowo między butami jest specjalna przegroda, dzięki czemu nie deformują się one w trakcie przechowywania. Wiele osób chwali sobie takie rozwiązanie, ponieważ rzadziej używane buty można schować na półkę do szafy.
Organizery na buty do szafy
Do przedpokoju, w którym nie mamy miejsca na duże półki na buty, dobrym rozwiązaniem są organizery na buty, które możemy powiesić na drążku w szafie lub na wieszaku w przedpokoju. Są one składane i wykonane z materiału. Łatwo można je wyczyścić i złożyć. Buty w organizerze łatwo ułożyć według naszych upodobań. Półki ułożone są w nim jedna nad drugą, dzięki czemu sam organizer nie zajmuje wiele miejsca.
Ukośne półki na ścianie
Jeśli w przedpokoju mamy nieużywaną przestrzeń np. nad siedziskiem, czy też pomiędzy zabudowaną szafą a drzwiami od salonu, czy innego pokoju, możemy ją łatwo wykorzystać na przechowywanie obuwia. Ukośnie przymocowane do ściany półki pozwolą na segregowanie i przechowywanie naszych butów. Są tak przymocowane, aby buty nie ześlizgiwały się z nich, a jednocześnie mogły pomieścić wiele par butów w jednym miejscu.
Pufa – siedzisko z ukrytym schowkiem
Jeśli w przedpokoju nie mamy miejsca na półkę na buty, warto zainwestować w siedzisko z ukrytym schowkiem. Pod poduszką ukryta jest przestrzeń, w której możemy schować nieużywane przez nas na co dzień obuwie.
Wiszący organizer na buty
Wiszące organizery są dostępne również w wersji z kieszeniami, do których zmieścimy np. letnie buty czy klapki dla domowników. Organizer można umieścić w szafie lub na drzwiach wejściowych. To prosty sposób na przechowywanie butów w momencie, kiedy brakuje nam już na nie miejsca w szafie.
Wysuwane szuflady pod schodami
Często przestrzeń pod schodami jest przez nas nieużywana. Można łatwo ją wykorzystać, wykonując w niej zabudowany schowek na buty. Wysuwane półki na buty pozwolą na umieszczenie na nich wszystkich naszych butów czy kapci dla gości. Co ważne można stworzyć półki o różnych wysokościach, dzięki czemu pod schodami zmieścimy nie tylko niskie buty, ale również obuwie z wysokimi cholewami, np. zimowe kozaki.
Designerska drabinka na szpilki
Dla fanek wysokich obcasów projektanci przygotowali drewniane drabinki, na których można zaczepić buty na wyższym obcasie. Nie zajmują one wiele miejsca i pozwalają na łatwe segregowanie ulubionych szpilek.
Wieszak na buty
Z myślą o niewielkich mieszkaniach stworzono również stojące wieszaki na buty. Dzięki zamontowanych w nich prawidłach mamy pewność, że buty podczas przechowywania nie zmienią swojego kształtu. Na dole wieszaka znajdują się wysokie prawidła, dostosowane do zimowych butów, takich jak kozaki. Wyżej z kolei znajdziemy miejsce na niższe buty. Na jednym wieszaku znajdziemy miejsce nawet dla dwudziestu par butów.

CZYTAJ DALEJ
Sypialnia z szafą – pomysły na aranżację
Sypialnia z szafą – pomysły na aranżację

Szafa w sypialni jest rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają osobnej garderoby. Wiele osób decydując się na nią, kierują się dobrym zagospodarowaniem przestrzeni oraz stylem, jaki panuje w sypialni.

CZYTAJ DALEJ
Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?
Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?

Urządzenie pokoju dla rodzeństwa nie jest takie trudne. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach. Dowiedz się o nich więcej.

CZYTAJ DALEJ
Jak czyścić meble drewniane?
Jak czyścić meble drewniane?

Meble drewniane niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Wyglądają atrakcyjnie, są trwałe i łatwe w utrzymaniu. Kojarzą się z elegancją, luksusem […]

CZYTAJ DALEJ