Jak zrobić łapacz snów? Makrama krok po kroku

Jak zrobić łapacz snów? Makrama krok po kroku
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli lubisz baśniowy styl, to sypialnia jest idealnym miejscem, aby stworzyć taki właśnie klimat. Sprawdź, jak wykonać łapacz snów, dzięki któremu Twoja sypialnia zamieni się w baśniową krainę.

Baśniowy styl sypialni

Trudno jest znaleźć bardziej osobiste miejsce niż sypialnia. To właśnie w niej tkwi sekret naszego odpoczynku, zbierania sił, poprawy nastroju i odcięcia się od świata. Zamiast decydować się na surowe klimaty, lepiej jest wprowadzić orientalne klimaty. Dzięki temu  stworzymy piękne, baśniowe sypialnie, których klimat z pewnością poprawi jakość naszego wypoczynku. Jak to zrobić?

Kolory i dodatki z Twojej baśni!

Jest wiele sposobów, aby nadać naszemu pomieszczeniu baśniowego charakteru.  Choć istotne są meble, podstawą są kolory, które zastosujemy oraz to, jakie dodatki wprowadzimy do sypialni. Warto w tym miejscu rozważyć styl marokański, który swoją baśniowość zawdzięcza odpowiedniemu dobraniu palety barw.  Należy przede wszystkim zacząć od różnorodnych odcieni koloru turkusowego, który idealnie nas relaksuje.  Arabski styl uzyskamy, wykorzystując ciepłe kolory. Tu idealnie sprawdzi złoto, purpura, pomarań oraz czerwień. Baśniowy charakter podkreślą również dodatki. Mogą to być między innymi lampy –  zarówno proste, rustykalne lampy stolikowe, jak i ażurowe lampy w stylu marokańskim. Baśniowy charakter zawdzięczamy również wzornictwu łączącemu motywy roślinne i geometryczne, idealnie przypominające klimaty arabskich baśni. Co jeszcze warto dobrać? Przede wszystkim miękkie tkaniny oraz poduszki z kolorowymi wzorami. Podkręcą one baśniowy charakter do maksimum.

Łapacz snów – dodatek, po który warto sięgnąć.

Jednym z dodatków, które warto umieścić w sypialni, są łapacze snów. Idealnie podkreślą baśniowy klimat, który chcemy nadać temu pomieszczeniu. Prawdziwa magia łapacza snów tkwi w jego pięknie. Powieszony nad łóżkiem –  według indiańskich wierzeń miał przesiewać sny, dlatego stanowi idealny dodatek do sypialni. Etniczny charakter tej ozdoby zatracił swoje pierwotne znaczenie, wciąż jednak pięknie ozdabia ścianę. 

Jak zrobić stylowy łapacz snów?

Pierwszym krokiem przy przygotowaniu łapacza snów jest ustalenie, w jakim stylu chcemy go wykonać. W sypialni w baśniowym stylu najlepiej sprawdzi się klasyczny łapacz snów. Do stworzenia własnego łapacza snów potrzebujemy:

  • metalową obręcz,
  • piórka,
  • koralików (najlepiej drewnianych),
  • włóczki odpowiadającą kolorowi wnętrz,
  • nożyczek. 

>> Zobacz także: Makrama – co to jest? Inspiracje

Przygotowanie łapacza snów jest bardzo proste. Przede wszystkim, jak tylko odmierzymy odpowiednie długości włóczki (sami decydujemy, jaka długość nam odpowiada), powinniśmy przystąpić do zamocowania jej na obręczy. Polega to na zamocowaniu supełków na obu stronach obręczy (z jednej strony supełki mają być blisko siebie, a z drugiej powinny być bardziej oddalone od siebie). Część włóczki powinna luźno zwisać po tej stronie, gdzie supełki są od siebie bardziej oddalone. To właśnie do tych luźno zwisających końców sznurka musimy przymocować koraliki oraz piórka. Po tym etapie wystarczy przyciąć końce sznurków, a łapacz snów będzie gotowy do powieszenia w Twojej sypialni.  

Stylowy łapacz snów – jak dekorować nim sypialnię?

Jeśli przygotowaliśmy łapacz snów w stylu boho, znajdzie on swoje zastosowanie w wielu przestrzeniach. Nie tylko świetnie będzie się komponował  z różnymi dodatkami (np. koralikami), ale i idealnie sprawdzi się w oknie czy też na balkonie. Jeśli chcemy zagospodarować pustą ścianę, śmiało możemy przygotować kilka łapaczy snów, każdy w innym rozmiarze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*