Jakie akcesoria do scrapbookingu warto dla siebie zamówić?

Jakie akcesoria do scrapbookingu warto dla siebie zamówić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Osoby zainteresowane scrapbookingiem powinny zaopatrzyć się w kilka podstawowych akcesoriów, które znacznie ułatwią im pracę. Dla początkujących będą to najwygodniejsze narzędzia, za pomocą których będą mogli wypróbowywać nowe techniki, a zaawansowani docenią ich jakość i komfort korzystania z nich. Wszystkie je można dostać w dobrze wyposażonych sklepach do decoupage oraz scrapbookingu.

Jakie akcesoria są niezbędne do zaczęcia przygody ze scrapbookingiem?

Scrapbooking nie wymaga specjalistycznych i drogich narzędzi. To forma rękodzieła, którą można zajmować się, jeśli tylko ma się odpowiednią bazę i elegancki papier. Baza to powierzchnia, na której pracuje się z wybraną techniką. To do niej przykleja się przygotowane wcześniej lub zakupione elementy ozdobne. Szukając jej, warto zwrócić uwagę na gramaturę papieru, z którego została wykonana. Gorszej jakości kartki szybko zawilgną i pofalują się od kleju.

Oprócz bazy bardzo ważne jest także kilka innych akcesoriów. Do scrapbookingu niezbędne będą:

  • ozdobne papiery z wybranym przez zajmującego się tą techniką wzorem. Są one dostępne w sklepach papierniczych,
  • klej w sztyfcie, płynie lub w taśmie. Większość osób preferuje ostatnie rozwiązanie,
  • nożyczki. Papier można także drzeć ręcznie, od wybranej metody będzie zależał wygląd przygotowywanych ozdób,
  • dodatkowe elementy ozdobne. Wykonuje się je samodzielnie, ale można zakupić do nich przydatne narzędzia.

Wszystkie te akcesoria i narzędzia są dostępne w sklepach papierniczych oraz tematycznych, takich jak https://zielonekoty.pl/.

Jakie narzędzia wybrać do przygotowywania elementów ozdobnych?

Scrapbooking nie może obejść się bez dodatkowych elementów ozdobnych, takich jak naklejki, ramki i pieczątki. Wielu z nich nie można dostać w supermarketach w dziale papierniczym, trzeba szukać ich w większych punktach wyposażających plastyków lub w internecie. To ostatnie źródło często jest wybierane najchętniej, bo oferuje klientom największy wybór.

Narzędzia przydatne podczas przygotowywania elementów ozdobnych do scrapbookingu to między innymi pieczątki. Są sprzedawane najczęściej w zestawach, bez poduszeczki z tuszem, tę trzeba dokupić osobno. Oprócz nich można pokusić się także o wykrojniki, czyli szablony, które ułatwiają wycinanie z papieru dekoracji o określonych kształtach. Osoby, które nie mają zbyt wiele czasu w ciągu dnia, ale chciałyby spróbować scrapbookingu, powinny zdecydować się na naklejki i gotowe elementy ozdobne. W sklepach można znaleźć motywy roślinne, zwierzęce, ludzi oraz krajobrazy i zdjęcia wydrukowane na małym formacie.

Fot.: Kristyna Squared.one/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*