Święta, święta i po świętach… A co z choinką?

Święta, święta i po świętach… A co z choinką?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez zielonej, pachnącej lasem choinki. Pięknie przystrojona, tworzy niepowtarzalny, świąteczny nastrój. I mimo najróżniejszych sposobów i patentów na to by choinka stała jak najdłużej w końcu igły zaczynają opadać a my zastanawiamy się co zrobić z drzewkiem?

choinka
Photo by Stephan Woldron/SEPA.Media /Getty Images

Co zrobić z choinką po świętach?

Nic tak nie wprowadza w świąteczny nastrój, jak zapach żywej, zielonej choinki. Nawet te kupione w donicy, zachwycają swoim pięknym wyglądem zaledwie przez kilkanaście dni. Wówczas zastanawiamy się co zrobić z drzewkiem, które gubi igły? Oto kilka pomysłów, na to, co można zrobić z choinką po świętach:

  • przesadzić choinkę kupioną w donicy, śmiało możemy zasadzić w ogrodzie; wynosimy drzewko na zewnątrz, pozostawiając je w donicy, która ochroni korzenie przed mrozem; najlepsza pora na zasadzenie iglaka to kwiecień lub maj, 
  • użyć jako ściółkę igły, oraz mniejsze gałązki będą idealne dla roślin kwasolubnych jak np. borówki,
  • wykorzystać jako opał – a popiół drzewny jako nawóz,
  • użyć jako tyczek do roślin – oczyszczone z igieł, gałęzie będą stanowiły idealną podporę dla wschodzących roślin,
  • zostawić przy śmietniku – jeśli nie masz swojego kompostownika, choinkę odbierze firma odpowiadająca za wywożenie odpadów komunalnych,
  • oddać – bardzo często, w różnych miejscowościach organizowane są akcje podczas, których możemy oddać choinkę; warto poszukać informacji na ten temat w internecie; drzewka najczęściej zostają przetworzone na eko paliwo lub wykorzystuje się je do produkcji zrębków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*