Jakie donice na taras wybrać?

Jakie donice na taras wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Rośliny są nie tylko niezwykle potrzebne, ale też wyjątkowo piękne. Donice potrafią wyeksponować ten fakt, jednocześnie chroniąc roślinę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i pomniejszymi uszkodzeniami. Jak jednak wybrać donicę, która sprawdzi się na tarasie? Warto się temu przyjrzeć.

Donice – jakie są ich rodzaje?

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiło się dużo nowości, które bardzo szybko stały się bardzo popularne. Patrząc na donice na taras z perspektywy wykorzystanego materiału, można wyróżnić kilka ciekawych opcji. Czym się charakteryzują?

  • Donice ze stali Corten – wyróżniają się one powłoką w kolorze rdzy, która świetnie sprawdza się w eleganckich tarasach. Połączona z wielu stopów metali, opcja ta jest odporna na warunki atmosferyczne. Jej barwa jest zawsze całkowicie inna, a wszystko to poprzez wpływ temperatury, wody i promieniowania UV – dopiero po roku można zobaczyć ich prawdziwą barwę.
  • Donice z aluminium –  sprawdzą się świetnie w nowoczesnych ogrodach, które potrzebują metalicznej barwy do wypełnienia kompozycji. To minimalistyczne rozwiązania, które jednocześnie posiadają dużą odporność na działania bodźców zewnętrznych.
  • Drewniane donice na taras – same w sobie są piękną ozdobą, jednak potrzebują dużo większej dawki opieki ze strony posiadacza. Kluczem jest tutaj odizolowanie drewna znajdującego się na dnie donicy, gdyż w innym wypadku szybko spęcznienie i będzie podatne na zniszczenia. Warto też pamiętać, że to opcje bardzo ciężkie z racji na wchłanianie wody.
  • Donice rattanowe –  to opcje z naturalnego materiału pozyskiwanego z winorośli palmowej. Sprawdzą się w każdej aranżacji, będąc rozwiązaniem lekkim i stosunkowo tanim. Niestety, są mało odporne na mrozy i z łatwością ulegają blaknięciu.

W poszukiwaniu odpowiednich dla nas donic, warto zajrzeć na stronę: https://forvega.pl/pol_m_Donice-ogrodowe_na-taras-282.html i przyjrzeć się bogatej ofercie sklepu. Wiedząc już, jakie istnieją rodzaje donic na taras i czym się one od siebie różnią, warto przyjrzeć się funkcjonalnym dodatkom.

Jakie dodatki są polecane?

W dzisiejszym świecie możliwości jest wiele i nie mowa tylko o rodzajach materiałów, jak i kolorystyce. Jakie ciekawe opcje można spotkać?

  • Podświetlane donice na taras – każda lampa jest połączona ze zdalnym pilotem, dzięki którym można kontrolować natężenie światła i tworzyć piękne kompozycje dla każdego nocnego widza. Jest to niezwykle atrakcyjna opcja, która przyciąga wzrok i pozwala cieszyć się wyjątkowością roślin również nocą.
  • Donice z systemem nawadniania – to prosty sposób na zapewnienie roślinie odpowiedniego nawilżenia, gdy jesteśmy w wyjeździe.

W tym wszystkim nie można zapomnieć o specjalnych podstawkach z kółkami, które pomogą w przewożeniu najcięższych z donic.

Zdjęcie główne: pexels.com/Huy Phan

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*