Największe zalety rolet plisowanych

Największe zalety rolet plisowanych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Myślisz o zmianie na swoich oknach? Wśród osłon przeciwsłonecznych jest obecnie ogromny wybór. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Bez wątpienia jedną z najbardziej uniwersalnych osłon przeciwsłonecznych są rolety plisowane. Co warto o nich wiedzieć?

Rolety plisowane bardzo często nazywane są najbardziej uniwersalnymi osłonami przeciwsłonecznymi. Jest to spowodowane tym, że sprawdzają się w naprawdę wielu aranżacjach i na różnych oknach. Rolety plisowane – jakie są ich największe zalety?

Nietypowe kształty okien

Zdarza się, że w naszych domach lub mieszkaniach posiadamy okna o niestandardowym kształcie. Okna w kształcie trójkąta, trapezu oraz koła? Dla rolet plisowanych nie jest to żaden problem.

Chociaż nie jest to jedyna osłona przeznaczona do wnętrz z nietypowymi oknami, to śmiało możemy powiedzieć, że właśnie plisy poradzą sobie z tym zadaniem najlepiej. Oczywiście każde takie okno z kształtem innym od standardowego wymaga najpierw oceny fachowca. To on będzie w stanie określić, czy w danym miejscu można zamontować wybraną osłonę przeciwsłoneczną.

Jednak śmiało możemy powiedzieć, że plisy w większości przypadków radzą sobie najlepiej. Najszybsza wycena – rolety plisowane: https://www.modniewoknie.pl/przeslony-okienne?category_id=7&type_id=20

Okna dachowe

Być może jesteś szczęśliwym posiadaczem poddasza z oknami dachowymi. W długie letnie i ciepłe dni światło wpadające do wnętrza może być naprawdę bardzo uciążliwe. Przebywanie w nagrzanym wnętrzu nie jest niczym przyjemny. Z tego powodu dobrze jest wyposażyć wnętrze w osłony przeciwsłoneczne.

Najbardziej klasycznym rozwiązaniem stosowanym na oknach na poddaszu są materiałowe rolety dachowe. Jednak nie jest to jedyny wariant. Świetnie sprawdzić się mogą również rolety plisowane. 

Sprawdzą się na oknach różnych producentów, jak m.in. Fakro oraz Velux. Tkanina porusza się wzdłuż prowadnic, co jeszcze skuteczniej chroni wnętrze przed napływem promieni słonecznych.

Jeśli chodzi o rolety plisowane ich dużym atutem jest również fakt bogatego wyboru tkanin. Zapewne najrozsądniej będzie wybrać materiały podwójne, które do tego mogą mieć dodatkowe właściwości termoizolacyjne. Będzie to szczególnie cenne właśnie przy zastosowaniu w oknach dachowych.

Plisy dzień noc

Rolety plisowane dzień noc, to rozwiązanie, które jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Czym dokładnie charakteryzuje się ten wariant?

rolety plisowane plaster miodu

W tym wypadku łączymy dwie tkaniny w jednym systemie. Co to nam w efekcie może dać? Otóż w jednym systemie możemy zastosować tkaninę delikatną, transparentną z tkaniną blackout.

W efekcie w momencie gdy chcemy w trakcie dnia tylko nieznacznie uchronić się od promieni słonecznych, to stosujemy materiał transparentny. Jednak jeśli chcemy zastosować materiał bardziej zaciemniający – na przykład w trakcie silnych upałów – to wtedy stosujemy tkaninę blackout. Szczególnie dobrym wyborem będzie zastosowanie jej w wariantach termoizolacyjnych. 

Rolety plisowane – dlaczego warto?

Znasz już kilka cech rolet plisowanych, które pozwalają na określenie tej osłony najbardziej uniwersalną. W momencie szukania nowego rozwiązania na swoje okna warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia Doradców Modnie w Oknie.

Fot.: materiały prasowe Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*