Pufy – gdzie pasują i jakie mają zalety?

Pufy – gdzie pasują i jakie mają zalety?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pufy to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu. Są one wygodne i bardzo stylowe, dlatego też możesz mieć pewność, że będą idealnym dodatkiem do Twojego mieszkania. Dowiedz się, jakie jeszcze posiadają zalety oraz gdzie dokładnie możesz postawić pufę. 

Jaką pufę wybrać do salonu?

Pufa to bardzo uniwersalny mebel, który będzie wyglądał genialnie praktycznie w każdym wnętrzu. Warto jednak pamiętać, że pufy do siedzenia są różne. Jakie więc rodzaj siedziska wybrać?

Klasyczna pufa

Najbardziej tradycyjnym modelem siedziska, jest pufa o prostej formie pozbawiona oparcie. Opiera się ona na niskich nóżkach, a często jest także wyposażona w schowek. Pufy tego typu są zazwyczaj dość twarde, dlatego też pełnią głównie rolę dekoracyjną. Ich ogromną zaletą jest zaś duża różnorodność – możesz bowiem wybierać spośród różnych tapicerek i  zdobień, na przykład pikowania i guzików tapicerskich lub tych bardziej minimalistycznych. 

Pufy worki

Nieco bardziej nowoczesnym rozwiązaniem są pufy worki, czyli tak zwane sako. Są one wypełnione miękkim granulatem, przez co zapewniają komfortowy wypoczynek. Warto także podkreślić, że miękkie materiały, z których tego typu worki są wykonane, idealnie dopasowują się do kształtu sylwetki, co sprawia, że konstrukcja siedziska pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała w trakcie siedzenia. Taka pufa będzie więc nie tylko ciekawym dodatkiem w Twoim wnętrzu, ale stanie się także genialnym kompanem podczas wieczornego oglądania telewizji lub czytania książki.

Pufy dla kilku osób

Ciekawym rozwiązaniem są również pufy kilkuosobowe. Będą one idealnym dodatkiem do salonu, ponieważ z powodzeniem możesz ustawić je wzdłuż ławy. Siedziska te kształtem przypominają walec lub prostopadłościan, dzięki czemu są bardzo wygodnym miejscem do siedzenia dla dwóch lub nawet trzech osób. Będą więc idealnym rozwiązaniem, jeśli zapraszasz gości lub organizujesz domówkę.

Mini fotel

W sklepach znajdziesz także modele puf wyposażone w podłokietniki oraz zagłówki. Takie siedziska będą więc doskonałą alternatywą dla fotela. Są od niego znacznie mniejsze, przez co zajmują mniej miejsca, ale są tak samo wygodne i stylowe, jak klasyczny uszak.

Zalety posiadania pufy

Pufy mają wiele zalet. Największą z nich jest przede wszystkim wygoda. Szczególnie worki sako są wyjątkowo komfortowym miejscem nie tylko do siedzenia, ale także do leżenia. Pufy mogą także zawierać praktyczne oparcie, natomiast twardsze modele doskonale sprawdzą się jako podnóżek. Są to także bardzo ergonomiczne siedziska, które idealnie dopasowują się do kształtu naszego ciała, dzięki czemu siedzenie w nich odciąża kręgosłup.

Inną dość istotną zaletą puf jest fakt, że w przeciwieństwie do większości mebli są one bardzo lekkie i mobilne. Z powodzeniem możesz je przesuwać i przenosić w dowolne miejsce w mieszkaniu. Niektóre modele mogą być także wyposażone w kółka, co dodatkowo ułatwia ich przestawienie. 

Ponadto pufy bardzo łatwo jest utrzymać w czystości. Większość modeli posiada po prostu pokrowiec, który wystarczy zdjąć i wrzucić do pralki w razie potrzeby. Modele impregnowane lub obicia z ekologicznej skóry wystarczy zaś przetrzeć wilgotną szmatką, a będą jak nowe.

Zdj. główne: Marat Gilyadzinov/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*